Battlefield’ın bir sonraki oyunu mali 2022’de çıkacak

Ayrıca Sims 4, 20 milyon eşsiz oyuncuyu da geride bıraktı

Son güncelleme:

Electronic Arts, bir sonraki Battlefield oyununun 2022 mali yılında çıkacağını açıkladı. Bunun anlamı, yeni Battlefield oyununu 1 Nisan 2021 ve 31 Mart 2022 arasında piyasaya sürülebilir.

COO ve CFO Blake Jorgensen’in EA’nın en son finansal raporlarında belirttiği gibi:

Son on iki ayda rekor canlı hizmet geliri, canlı hizmet net rezervasyonları ve işletme nakit akışı sağladık. Geniş tabanlı iş modelimiz bireysel unvanlara olan bağımlılığımızı azaltır ve oyuncularımıza sürekli yüksek kaliteli eğlence akışı sunarak hissedarlarımıza finansal sonuçlar sunmamızı sağlar. Canlı hizmetlerin 2021 mali yılında büyümeye ve yeni bir Battlefield liderliğindeki 2022 mali yılında büyümeyisürdürmesini bekliyoruz.

Bu nedenle, 2020’de yeni bir Battlefield oyununun olmayacağını sizlere söylememiz mümkün. Tahminimce EA ve DICE, o zamana kadar hem Battlefield 5’i hem de Battlefield 1’i geliştirmeye ve yenilikler yapmaya devam edecek.

Ayrıca bu yeni Battlefield oyununun yeni nesil platformları hedefleyeceğini de varsayabiliriz. Sonuçta, bir sonraki Playstation ve Xbox konsolları 2020 yılının sonlarına doğru çıkacak. Ne yazık ki, EA herhangi bir ek ayrıntı açıklamadı, bu yüzden bu sadece bir tahmin.

Ayrıca EA, Sims 4’ün dünya çapında bugüne kadar 20 milyon eşsiz oyuncuyu aştığını da duyurdu. Aramızda Sims 4 oynayanları görelim?

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Horizon Zero Dawn
Fortnite’a gelecek yeni isim: Horizon Zero Dawn’dan Aloy