3627428 435137e145de2edfe9452fdc27d259ac min-oyunpat

Plague Inc indirmeleri yükseliyor

Geliştiriciler, oyunculara hastalık simülasyonunun bilimsel bir model değil, sadece bir oyun olduğunu belirtme çabasında

Son güncelleme:

Son Corona virüsu salgını, hastalık simülasyonu Plague Inc’in satışlarının Çin’de yükselmesine neden oldu, ancak geliştiricisi, oyuncuları oyunun “bilimsel bir model olmadığı” konusunda uyardı.

Plague Inc oyununda oyuncular, küresel bir salgına dönüşmesi gereken bir hastalığın kontrolünü ele geçirir. Bu stratejik hastalık simülasyon oyunu mobil, PC ve konsol platformlarında mevcut.

BBC, İngiliz tarafından geliştirilen oyunun yayınlanmasından tam sekiz yıl sonra, Çarşamba günü Plague Inc’in Çin’de en çok satan uygulama haline geldiğini bildirdi.

Corona virüsu şimdiye kadar Çin’de en az 17 kişiyi öldürdü ve 500’den fazla kişiyi enfekte etti.

Bir açıklamada, geliştirici Ndemiç, gerçek dünyada büyük bir hastalık salgını meydana geldiğinde satış artışlarını görmeye alışık olduğunu ancak oyunculara Plague Inc’in “bilimsel bir model değil” bundan ziyade bir oyun olduğunu hatırlattı.

Plague Inc’in satışlarının Çin’de arttığı bildirildi.

Plague Inc geliştiricisi Ndemic,

“Çin’deki Corona virüsu salgını için derinden endişe duyuyor ve oyuncularımızdan birçok soru aldık.”

“Plague Inc. sekiz yıldır piyasada ve hastalık salgını olduğunda, insanların hastalıkların nasıl yayıldığı ve viral salgınların karmaşıklıklarını anlamaya çalıştıkları için oyuncularda bir artış görüyoruz.”

Geliştirici sözlerine şunları ekledi: “Oyunu, ciddi gerçek dünya sorunlarını sansasyonel hale getirmezken, gerçekçi ve bilgilendirici olacak şekilde özel olarak tasarladık. Bu CDC ve dünyanın önde gelen diğer tıbbi kuruluşları tarafından kabul edilmiştir.

“Ancak, Plague Inc.’in bilimsel bir model değil bir oyun olduğunu ve mevcut Corona virüsu salgınının çok sayıda insanı etkileyen çok gerçek bir durum olduğunu lütfen unutmayın.

“Oyuncuların bilgilerini doğrudan yerel ve küresel sağlık otoritelerinden almasını her zaman tavsiye ederiz.”

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
0520 TR PR-oyunpat
Black Desert Türkiye & MENA’da yeni macera günlüğü ile birlikte bayrama özel etkinlikler başlıyor