Cyberpunk 2077’nin yeni oyun yönetmeni, görevine başladı

Eski yönetmen Tomaskiewicz, yeni maceralar için başka yerleri araştırdığını söyledi.

Eski oyun yönetmeni Mateusz Tomaskiewicz‘in istifasının ardından, Ocak 2020’den beri Cyberpunk 2077‘nin yaratıcı yönetmeni olarak görev yapan Gabriel Amantengelo yeni oyun yönetmeni olarak işinin başına geçti.

Tomaskiewicz, Cyberpunk 2077’deki görevinden ayrılması hakkında konuştu

Twitter’da paylaştığı bir gönderide Tomaskiewicz: “CD Projekt Red‘de 12 yıl boyunca çalıştıktan sonra, ayrılmaya ve yeni maceralara yelken açmak için başka yerleri araştırmaya başladım. Bu karar kesinlikle kolay gelmedi, ama içimden ne geliyorsa o şekilde davrandım.” dedi.

Tomaskiewicz sözlerine şu şekilde devam etti: “CD Projekt’e ilk başvurduğumda, ne yapmak istediğini bilmeyen ve kafası karışık bir lise mezunuydum sadece. İlk gerçek işim buydu ve işimi 12 yıl boyunca severek yaptım. Bu fırsat için her zaman minnettar olacağımı bilmenizi istiyorum.”

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, gerçek çıkış tarihinden önce piyasaya sürülmesinden dolayı bir sürü teknik hata ve problemlerle karşı karşıya kaldı. Ayrıca, PlayStation mağazasından kaldırılacak kadar kötü durumlarla yüzleşti. CDPR şu anda Sony’den bu konu hakkında bir haber bekliyor.

Şirket, oyun içerisinde bulunan ve çeşitli problemlere yol açan hataları gidermek için yamalar yayımlarken, aynı zamanda yakında çıkacak DLC ve genişlemelerinde sözünü verdi.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, 12 yıllık serüvenin ardından Tomaskiewicz’in bu ayrılığı hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Burning Crusade
WoW Classic’in Burning Crusade genişlemesi artık beta testinde