Resident Evil Village, serinin en çok satan oyunu olma yolunda ilerliyor

Village, dokuz milyon satan Resident Evil 7'den çok daha hızlı şekilde büyüyor.

Capcom, Resident Evil Village’ın büyük bir hızla büyüdüğünü ve dört milyon kopya satışına ulaşmasının sadece 20 gün sürdüğünü açıkladı. Ayrıca, serinin en çok satan oyunu olmasını umduğunu da ekledi.

Oyun dünyasına uzun süren bir sessizliğin ardından, oyunlar çok büyük bir hızla piyasaya sürülmeye başladı. Listenin başında her hafta farklı bir başlık oturuyor ve sadece birkaç hafta önce de Resident Evil Village‘ın sırasıydı, fakat Village bu hafta yine zirveye dönmeyi başardı.

Resident Evil Village-oyunpat

Resident Evil Village, serinin diğer oyunlarından çok daha hızlı büyüyor

Village, piyasaya sürüldükten sonra sadece bir hafta içerisinde dünya çapında üç milyon kopya satarak büyük bir başarıya imza attı. Yayıncı Capcom, bu sayının sabit oranda artmaya devam edeceğini ve oyunun 20 günde dört milyon kopya sattığını duyurdu. Bu da serinin önceki üç oyunundan daha hızlı bir şekilde büyüdüğü anlamına geliyor.

Eğer bir karşılaştırma yapacak olursak Resident Evil 7‘nin, dokuz milyon kopya satarak serinin en çok satan oyunu haline gelmesi dokuz hafta sürmüştü. Village ise bu konuda çok daha ileride. Yeni oyun, açılış gününde 4.5 milyon satan Resident Evil 6‘nın epeyi gerisinde kalıyor. Ancak Resident Evil 6 güçlü bir başlangıç yapmasına rağmen bu ivmeyi devam ettiremedi.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun bu kadar hızlı şekilde büyümesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Google Stadia Pro
Google Stadia Pro Nisan ayı oyunları açıklandı