Destiny 2 cross-play özelliği yanlışlıkla etkinleştirildi

Yanlışlıkla etkinleştirilen özelliğin bu hafta devre dışı bırakılacağı açıklandı.

Bungie, gelecekte gelmesi planlanan Destiny 2 cross-play özelliğini, dün gece (12 Mayıs) Season Of The Splicer sezonunun başlamasının ardından yanlışlıkla etkinleştirdi.

Cross-play nedir?

Cross-play, oyuncuların hangi platformda oynadıklarına bakılmaksızın birlikte takım oluşturabilmelerine olanak tanıyan bir özellik. Çoğu oyun ise, bazı etkinlikleri aynı platformdaki oyuncularla sınırlıyor, ancak cross-play bu engelleri aşabilen bir özellik.

Destiny 2

Destiny 2 cross-play özelliği bu hafta devre dışı bırakılacak

Bungie bu cross-play özelliğini şubat ayında duyurmuştu ve yılın sonlarına doğru gelmesi planlanıyordu. Bungie, muhtemelen bu özelliği ağustos ayında yayımlamayı planlıyor, yani gelecek sezon piyasaya sürülecekken.

Tom Warren, Destiny 2’deki bu özelliği Twitter’da bir video paylaşarak doğruladı. Tom, PC ve Google Stadia oyuncuları arasında olan bir maça başarıyla girdi.

Bungie’nin topluluk yöneticisi Cozmo, ekibin bu özellikten haberdar olduğunu ve bu hafta bir düzeltmeyle cross-play özelliğini çevrimdışı yapmayı planladıklarını açıkladı. Ancak devre dışı kalana kadar özelliği deneyebilirsiniz.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, Bungie’nin cross-play özelliğini Destiny 2’de yanlışlıkla etkinleştirmesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty Warzone
Call of Duty Warzone gaz maskesi sorunu düzeltildi