Dota 2’ye yeni oyunculara yönelik büyük güncelleme geliyor

Son güncelleme:

Dota 2‘nin öğreticisinin berbat olduğu herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir, öyle ki topluluk kendi öğreticisini oluşturmak için bir araya gelmiştir. Ancak Valve, meşhur karmaşık oyununu yeni başlayanlar için daha çekici hale getirmeyi amaçlayan büyük güncellemesini kısa süre önce duyurdu.

dota 2 header-oyunpat

Yeni Dota 2 güncellemesi neler içerecek?

Güncellemeyi açıklayan uzun ve ayrıntılı bir duyuruda Valve, “kapsamlı” olarak tanımladığı güncellemenin yarın kullanıma sunulacağını onayladı. Geleneksel öğreticilerin Dota 2 gibi bir oyun için gerçekten uygun olmadığını kabul eden güncelleme, yeni bir oyuncunun deneyimine bir dizi büyük ve küçük değişiklikler getiriyor.

Bunlardan en önemlisi, statik geniş bir kahraman havuzuna sahip olan Yeni Oyuncu Modu. Bu mod, yeni oyuncuların bir çok kahraman ve yetenekle akıllarını karıştırmadan oyunu basit bir şekilde anlamalarını sağlamak amacıyla tasarlandı.

Dota 2

Yukarıdaki resimdeki sihirbaz, güncellemede de yoğun bir şekilde yer alıyor ve yeni oyuncular için Clippy benzeri bir rol üstleniyor. Temel olarak, çılgınca bir şey yapmak üzereyseniz, bu sihirbaz bunu fark edecek ve bir açılır pencerede görünecektir. Valve tarafından sağlanan bir örnekte, özellikle zor bir düşmanı 1v1 yapmaya çalışırsanız veya haritada çok uzun süre düşük canla sallanırsanız sihirbaz açılır.

Yeni oyuncular mağazanın düzenlenmiş bir versiyonunu görecek ve oyuncunun geçmişte ürettiklerine göre yeni işlenebilir öğeler çıkaracaklar. Bu süreç her zaman devre dışı bırakılabilir, ancak yeni oyuncularda otomatik olarak görünecektir, eski oyuncular ise ayarlardan açmak zorundadırlar.

Başka şeyler de var: yeni oyuncular için özel bir sohbet kanalı, güncellenmiş ve geliştirilmiş botlar, güncellenmiş ve “daha esnek” bir koçluk sistemi, Dota Plus için ücretsiz üç aylık deneme ve daha fazlası.

Güncelleme hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz buradan okuyabilirsiniz.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat’la kalın!

Dota’ye yeni oyunculara yönelik gelecek güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
The Coalition
The Coalition, bir süreliğine yeni oyun duyurmayacağını açıkladı