Resident Evil Village, 4 günde 3 milyondan fazla satmayı başardı

Village ile birlikte seri, 100 milyon satış sayısını geçti.

Eski oyunların son versiyonları sayesinde merakla beklenen Resident Evil Village, piyasaya sürülmesinin ilk haftasında 3 milyondan fazla satışa ulaşarak serideki en çok satan oyunlardan biri haline geldi.

Resident Evil Village

Resident Evil serisi, Resident Evil 6 gibi heyecanlı oyunlardan sonra güçlü bir şekilde tekrardan dirildi ve bu durum da Resident Evil Village için büyük beklentilere yol açtı. Serinin sekizinci oyunu Village, birinci şahıs bakış açısına yeni bir boyut kazandırarak ve serinin ilk oyunlarında bulunan tipik zombi temasının da ötesinde yeni korku öğelerine izin vererek oyuncuların kalbini kazandı.

Bu sayede, dizi için yepyeni bir izleyici kitlesi kazanmakla kalmadı, aynı zamanda birçok eski hayranın da kitleye katılmasını sağladı.

Resident Evil Village ile birlikte seri, 100 milyon satışa ulaştı

Capcom, Resident Evil Village’ın sadece dört gün içerisinde çeşitli platformlarda toplamda 3 milyon kopya sattığını ve serinin toplam satış sayısını 100 milyonun üzerine çıkardığını açıkladı. Hangi platformların ne kadar sattığı net değil, ancak yine de oyunun yüksek taleple karşılandığını söyleyebiliriz.

Her kopyanın 60 dolardan satıldığını düşünürsek, bu da Village’ın halihazırda 180 milyon dolar kazandığı anlamına geliyor. Eğer bir karşılaştırma yapacak olursak, 2017’de piyasaya sürülen Resident Evil 7, Aralık 2020 itibarıyla 8,5 milyon adet satış gerçekleştirdi.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun satış konusundaki hızlı ivmesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Age of Empires
Age of Empires 2 ve 3’e güncelleme geliyor