Steam yıl sonuna kadar konsollara gelebilir

Konu hakkında daha fazla bilginin bu yıl sonundan önce gelmesi bekleniyor.

Valve Başkanı Gabe Newell, Steam’in 2021 yılı sona ermeden önce konsollara gelebileceğini söyledi. Çoğu insan PC oyunlarını nereden satın alacağını düşündüğünde aklına ilk Steam gelir.

Platform, bu yılın başında 120 milyon aktif kullanıcı ile bir amiral gemisi olduğunu göstermişti. Diğer platformlarda da bu tür bir erişim isteği, dünya adına mantıklı bir karar. Steam‘in en çok kullanılan oyun platformu olması onu konsollarda da gözde haline getirecektir.

Steam

Bir soru-cevap sırasında Newell’e platformun ufkunu genişletip genişletmeyecekleri soruldu. Newell ilk başta cevap vermek konusunda isteksiz olsa da konsol dünyasına bir baskın olabileceğini, bu bilginin yıl sonundan önce daha net bir hale geleceğini söyledi. Gabe Newell’in cevabına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bütün konsol oyuncuları bunun neye benzeyeceğini az çok tahmin etmiştir. Kullanıcıların umudu, mevcut olmayan büyük oyunların konsol sürümü ile dahil edilmesi. Örnek olarak da Half-Life Alyx’i gösterebiliriz. Oyun şu anda yalnızca PC’de mevcut, ancak PlayStation’ın tanıttığı yeni PS5 VR cihazları ile iyi çalışacaktır.

Steam hangi konsollara ne zaman gelecek?

Steam 2021’in sonundan önce ya da daha erken bir zamanda konsollara gelecek olursa en olası iniş noktası Xbox Series X olacaktır. PS5 için de bir ihtimal mevcut. Ancak PlayStation’ın Apple ve Epic Games davasında ortaya çıkan mahkeme belgeleriyle cross-play’i etkinleştirmek için ücret uyguladığı ortaya çıkmıştı.

Bu ücreti uygulayan tek platform olduğu göz önünde bulundurulursa PlayStation’a gelmesinin oldukça düşük bir ihtimal olacağını söyleyebiliriz.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Gabe Newell’ın açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
csm 220742 GettyImages 1185577327 9354181397-oyunpat
PES 2020 için şimdi Euro 2020 DLC’si çıktı