MTG Arena resmi olarak iOS ve Android için açıldı

Son güncelleme:

MTG Arena, yeni destek ve iyileştirme güncellemeleri ekleyerek dün (25 Mart) mobil cihazlarda resmi olarak kullanıma sunuldu.

Wizards of the Coast, yeni bir blog gönderisinde haberi duyurdu ve mobil cihazlarda oyunun çıkacağını doğrulayarak, iOS cihaz ve tablet desteğinin yanı sıra Android cihazlar için performans güncellemelerini de eklediler.

MTG Arena

MTG Arena’yı PC’de oynayan oyuncular verilerini aktarabilecek mi?

Ek olarak, oyunu zaten PC’de oynayan MTG oyuncuları, destelerini mobil versiyonda oturum açarak aktarabilirler.

Popüler kart oyunu Magic: The Gathering’in dijital bir versiyonu olan oyun, ilk olarak 2018’de PC’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri büyük bir oyuncu tabanı ve kendi Espor kitlesini toplayarak dünya çapında bir hit oldu.

Oyunun mobil versiyonu ocak ayında beta testine girdi ve Google Play’de belirli Android cihazlar için mevcuttu. Apple kullanıcıları da bugünden itibaren oyunu ücretsiz olarak indirebilecekler.

Wizards of the Coast, mobil lansmanının yanı sıra, en son MTG Arena genişletmesi olan Strixhaven: School of Mages’in yakında geleceğini ve şu anda ön sipariş verilebileceğini duyurdu.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat’la kalın!

MTG Arena’yı daha önce deneyimlediniz mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Google Stadia Pro
Google Stadia Pro Nisan ayı oyunları açıklandı