Bir sonraki Fable oyunu, Forza oyun motorunu kullanacak

Motorda, oyun için bazı değişiklikler yapılması bekleniyor.

Fable serisinin bir sonraki oyunu, Forza Horizon ve Forza Motorsport ile aynı oyun motorunu kullanacak. Bu şaşırtıcı değil, çünkü oyunu Playground Games geliştiriyor. Onay, yeni özellikleri ForzaTech motoruna eklemek ve ışın izlemeden sorumlu olacak olan yazılım mühendisi için yeni Microsoft iş listesinin izniyle geliyor.

Fable 4 için ForzaTech’de değişiklikler yapılacak

Şaşırtıcı olmasa da, gerçekten ilginç. ForzaTech‘in yalnızca yarış oyunları için kullanıldığı ve Horizon oyunlarının açık dünyalarının muhteşem olduğu su götürmez bir gerçek olsa da, motoru bir aksiyon-RPG oyununa uyarlamak için biraz çalışmaları gerekecek.

Fable

İş tanımında, “Yeni nesil konsolları desteklemek için ışın izleme gibi yeni özellikler eklemenin yanı sıra, açık dünya aksiyon-RPG oyunu Fable’ı desteklemek için araç setini de genişletiyoruz.” deniyor.

Liste aynı zamanda başarılı başvuru sahibinin, geliştirilmekte olan 3 AAA oyunu üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağını belirtiyor. Hiç kimsenin yeni bir Forza Horizon oyununun olacağına dair onaya ihtiyacı yok, Forza Motorsport 8 zaten onaylandı.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun ForzaTech motorunu kullanacağı hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty Warzone
Call of Duty Warzone’da bugüne kadar 475.000’den fazla hileci yasaklandı