Nintendo, programlama oyunu Game Builder Garage’ı duyurdu

PlayStation 4'teki Dreams'den daha başlangıç dostu olacak.

Nintendo, 11 Haziran’da Nintendo Switch’te piyasaya sürülecek yeni programlama oyunu Game Builder Garage‘ı duyurdu.

Eğer oyun tasarlamayı seviyorsanız, muhtemelen PlayStation 4’te bulunan Dreams‘i duymuşsunuzdur. Ancak bu oyun, başlangıç dostu bir yaklaşım sergileyerek temele daha inmeyi planlıyor gibi görünüyor.

Game Builder Garage-oyunpat

Game Builder Garage hangi modları içerecek?

Nintendo yöneticisi Nick Chavez, “Kendi oyunlarını yapmak isteyen herkes için Game Builder Garage, başlamak için her zaman mükemmel bir yer. Rehberler, dersler ve unutulmaz Nodon karakterlerinin kullanımıyla beraber Game Builder Garage, oyun oluşturmayı oynamak kadar eğlenceli bir hale getiriyor.” diyor.

Oyun, toplamda iki mod içeriyor. Birinci olarak Ders Modu: yarış oyunu ve bir labirent oyunu da dahil olmak üzere 7 önceden tanımlanmış oyunu tasarlama sürecinde yol gösteren bir öğretici.

Nintendo Game Builder Garage-oyunpat

Ardından, eğer kendinizi hazır hissediyorsanız geniş araç yelpazesiyle çılgınca çalışmanıza izin veren Ücretsiz Programlama modu mevcut. Game Builder Garage’ın araç yelpazesinin ne kadar kapsamlı olacağı net değil. Ancak paylaşılan fragman, oldukça basit şeyler gösteriyor.

Aynı Super Mario Maker’da olduğu gibi, oyunlarınızı internet üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilir ve diğer arkadaşlarınızın oyunlarına da göz atabilirsiniz. Eğer insanların oyunları nasıl tasarladığını detaylı görmek istiyorsanız, paylaşılan oyunlarda Ücretsiz Programlama moduna geçebilirsiniz.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, Nintendo’nun yeni programlama oyunu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Qualcomm
Qualcomm, Nintendo Switch benzeri oyun konsolu geliştiriyor