Bağımsız platform oyunu FEZ artık Nintendo Switch’te

Tipik platform oyunlarından sıkıldınız mı?

Eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen bağımsız platform oyunu FEZ, sonunda Nintendo Switch‘te piyasaya sürüldü ve şu andan itibaren indirilebilir.

Oyunun geliştiricisi Polytron, dün bir Twitter gönderisi ile birlikte oyunun Switch’e gelişini kutladı ve Twitter kullanıcılarına FEZ’in şu anda indirilebilir olduğunu duyurdu.

FEZ

FEZ nasıl bir oyun?

Eğer daha önce oyunu duymadıysanız, kendisine 3 boyutlu dünyada geçen bir platform oyunu diyebiliriz. Karakterimiz, uzay-zaman dokusundaki bir yırtık sebebiyle üçüncü bir boyut ortaya çıkarabilme gücü kazanmıştır.

Oyuncular; bulmacaları çözmek, koleksiyon parçalarını bulmak ve oyunu tamamlamak için çevrelerindeki tüm dünyayı keşfedecekler. Belirtelim ki oyun, tipik bir platform oyunu değil. Oyunu bitirme görevi bile basit değil, zorlanacaksınız.

Eğer oyuna göz atmak isterseniz, oyun şu anda Nintendo eShop üzerinden satın alınabilir. Eğer Switch’iniz yoksa oyun; PC, PS4, PlayStation Vita ve hatta mobil dahil olmak üzere hemen hemen tüm platformlarda mevcut.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Tipik platform oyunlardan farklı olan FEZ hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
1910x1000 GA img pic4-oyunpat
Game of Thrones: Winter is Coming dünyasına davet ediliyorsunuz!