Sky Children of the Light, Nintendo Switch’e geliyor

Dilediğinizce uçmaya hazır mısınız?

Ödüllü mobil oyun Sky Children of the Light, oyun dünyasındaki sınırlarını genişletiyor ve bu yaz Nintendo Switch‘e geliyor. Oyun, neredeyse iki yıl önce mobil cihazlarda piyasaya sürüldüğünde anında bir hit haline geldi. Şimdi ise geliştiriciler, oyunun nihayet yeni bir platforma geleceğini duyurdu.

Sky Children of the Light ne zaman Switch’e geliyor?

Geliştiriciler, Twitter’da paylaştıkları tweet ve daha uzun bir açıklama ile Sky’ın bu haziran ayında Switch’te piyasaya sürüleceğini ve başlangıç olarak ücretsiz olacağını açıkladı.

Sky ilk olarak 2019 yılında iOS’ta piyasaya sürüldü ve piyasaya sürüldüğü yıl Apple’ın en iyi oyunlarından biri seçildi. Her yıl mobil cihazlarda piyasaya sürülen oyunların sayısını düşündüğümüzde, oyunun güzel bir başarıya imza attığını söyleyebiliriz.

Sky Children Of The Light

Geliştirici Thegamecompany, başarılı iOS lansmanından 1 yıl sonra oyunu Android’e getirdi ve 2020’de Google’ın Yılın Oyunu ödülünü aldı.

Birçok mobil oyun gibi, Sky da bir sezon sistemi kullanıyor ve 2021’i Season of Dreams ile başlatıyor. Henüz onaylanmasa da, oyun bu haziran ayında Nintendo Switch’e geldiğinde yeni bir sezonun başlayacağı öngörülüyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Birçok ödüle ev sahipliği yapan Sky: Children of the Light hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Nintendo Game Builder Garage
Nintendo, programlama oyunu Game Builder Garage’ı duyurdu