Housemarque, Returnal gibi büyük prodüksiyonlar yapmak istiyor

Şirket, Returnal gibi büyük projelere imza atmak istediğini açıkladı.

Housemarque‘nin geliştirdiği Returnal, yeni nesil teknolojiyi sergileyen en iyi oyun olarak lanse edildi ve yılın oyunlarından biri oldu. Bunun üzerine şirket, Returnal gibi büyük projeler yapmak istediğini açıklayarak, ilerleyen yıllara damga vuracak pek çok oyuna daha imza atacağı izlenimini verdi.

Returnal-oyunpat

Housemarque, yaptığı açıklamalarla büyük beklenti yarattı

Pazarlama Yöneticisi Mikael Haveri, kendisiyle yapılan bir röportajda: “Önceleri iki proje üzerinde çalışıyorduk ama Returnal söz konusu olduğu için şu anda aklımızda bir proje var. Gelecekte daha fazla proje ile devam edip etmeyeceğimiz muamma, ancak şu an Returnal üzerinde çalışıyor olmamız, potansiyel prodüksiyonları da tanımlıyor.” dedi.

Geliştiricinin önceki projeleri çoğunlukla 2D arcade-shooter türündeki oyunlardan oluşuyordu. Şirketin en iyi işi olarak adlandırılan Returnal ise, Sony’nin desteğiyle doruk noktasına ulaşacak. Returnal, şirketin daha geniş sulara yelken açması ve büyük bütçeli oyunlar çıkarmaya hazır olduğunun kanıtı.

Haveri son olarak: “Her türlü şeyi yapabiliriz ve bizim bakış açımızdan ise bu, daha büyük prodüksiyonlar gerçekleştirmek isteyebileceğimiz anlamına geliyor. Yanlış anlaşılmasın, daha küçük oyunları da seviyoruz.” diyerek röportajı sonlandırdı.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun pandemi dönemindeki ivmesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Genshin Impact
Genshin Impact Switch sürümü süresiz olarak ertelenebilir