Discord, Microsoft tarafından satın alınmayacak

Şirket, halka açılmayı planlıyor gibi görünüyor.

Oyun sohbet programı Discord‘un, Microsoft ile 10 milyar dolarlık olası bir satın alma hakkında görüştüğü geçen haftalarda bildirilmişti. Ancak anlaşılan o ki, görüşmeler sona erdi ve Microsoft, Discord’u satın almayacak. Microsoft’un Discord’u neden satın almadığına dair bazı tahminler yürüttük. Gelin, hep birlikte inceleyelim.

The Wall Street Journal’a konuşan kaynaklara göre görüşmeler, anlaşma yapılmadan sona erdi. Ancak gelecekte tekrardan gündeme gelmesi olası.

Microsoft Discord 1-oyunpat

Microsoft neden Discord’u satın almadı?

Şirket daha önce de potansiyel alıcılar aramaktaydı, hatta Amazon ve Epic ile de iletişime geçmişti. Her ikisi de şirketin bu teklifini reddetti. Bu yüzden şirket bildirilene göre, ilk halka arz potansiyelini araştırıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın ile uzun süredir boğuşuyoruz ancak bu dönem, Discord için bulunmaz bir nimetti. Şirket, kullanıcı sayısındaki büyük artış ile birlikte geçen yıl aralık ayı sonunda 7 milyar dolar değerine ulaştı ve bir yılda toplam kullanıcı sayısını ikiye katladı.

Daha önceki raporlara göre, Microsoft hâlâ satın alınacak başka şirketler arıyor. Son zamanlarda teknoloji devi Nuance Communications‘ı 16 milyar dolara satın aldı. Ayrıca 7,5 milyar dolara da ZeniMax‘i satın almıştı. Söylentilere göre sırada, potansiyel alıcılar aradığı söylenen Square Enix olabilir.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Sizce Microsoft neden her şirketi satın almaya çalışıyor? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 DLC paketleri sızdırıldı