Microsoft, Xbox Live’ı yeniden adlandırıyor

Son güncelleme:

Microsoft, 19 yıl önce tanıtıldığından beri ilk kez Xbox Live hizmetinin adını değiştirdi. Xbox Live hizmetinin yeni ismi ne oldu? Hadi, hep birlikte bakalım.

Microsoft Discord min-oyunpat

Xbox Live’ın yeni adı ne?

Bir Microsoft sözcüsü yaptığı açıklamada, hizmetin adını Xbox Network olarak değiştirmelerinin “temel hizmeti Gold üyeliklerinden ayırmayı” amaçladığını açıkladı. Temsilci ayrıca yeni adın Microsoft Hizmet Sözleşmesi’nde güncellenen temel Xbox çevrimiçi hizmetine atıfta bulunduğunu söyledi.

Hizmetin yeni ismi, birkaç oyuncunun gösterge tablolarındaki isim değişikliğini fark ettiği hafta sonunda dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Hizmete oyun klipleri gibi verileri yüklemeyi deneyen diğer oyuncular da “Xbox ağına yükle?” yazan bir bildirim ile karşılaştı.

Xbox Live nedir?

Xbox Live hizmeti – şimdi Xbox Network – oyunculara ücretsiz oyunlara, uygulamalara, filmlere ve TV şovlarına, canlı etkinliklere, müziğe ve daha fazlasına erişim sağlayan Microsoft’un Xbox konsolları için ücretsiz çevrimiçi hizmetidir.

Adını koruyacak olan Gold aboneliği, oyunculara çok oyunculu ağlara erişim sağlayan ücretli bir aboneliktir. Hizmet ayrıca oyuncuları her ay ücretsiz oyunlarla ve birden fazla oyunda yüksek indirimlerle ödüllendiriyor.

Microsoft Xbox Live min-oyunpat

Bu yılın başlarında Microsoft, Gold abonelik hizmeti için planlanan bir fiyat artışı duyurdu. Planlanan fiyat artışı, bir aylık aboneliğin 6,99 £ ‘dan 7,99 £’ a, üç aylığın 17,99 £ ‘dan 21,99 £’ a ve son olarak altı aylık aboneliğin 29,99 £ ‘dan 42,99 £’ a yükseldiğini görecekti. Oyunculardan gelen büyük tepkilerin ardından Microsoft, fiyat artışını tersine çevireceğini açıkladı.

Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Gamepower 2 1-oyunpat
Gamepower Saber RGB İncelemesi