Niantic, yeni Pikmin oyununu duyurdu

Son güncelleme:

Nintendo ve Niantic, yeni mobil oyunlar yaratmak için ortaklık kurduklarını ve ilk çıkacak olan yeni Pikmin oyununu duyurdu. Oyun, artırılmış sanal gerçeklik temelli olacak ve 2021’de piyasaya sürülecek.

Niantic Pikmin min-oyunpat

Yeni Pikmin oyunun amacı ne olacak?

Ürün yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Kei Kawai, Niantic‘in resmi blogunda: “Uygulama, yürümeyi teşvik etmek ve yürümeyi daha keyifli bir hale getirmek için oyun etkinlikleri içerecek.” dedi.

Açıklama şu şekilde devam ediyordu: “Bu, Nisan 2018’de kurulduğundan beri Tokyo Studio tarafından yaratılan ilk oyun olacak.” Nintendo of America’nın resmi Twitter hesabı dün (23 Mart) duyuruyu yayımladı ve bazı görseller paylaştı.

Hayranlar en son 2013’te WiiU için Pikmin 3 ile yeni bir oyun oynadılar. Nintendo, oyunu 2020’de farklı bir isimde Nintendo Switch’e taşıdı.

Oyunun sevimli yoldaşlar ve tüyler ürpertici yaratıklarla dolu benzersiz bir dünyasının bulunduğunu, ayrıca yan hikayeler ve Piklopedia kataloğu gibi harika ekstra özelliklerinin oyuna ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz.

Daha fazla oyun haberleri için bizi takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
FEZ
Bağımsız platform oyunu FEZ artık Nintendo Switch’te