Halo: Master Chief Collection’a klavye ve fare desteği eklendi

Son güncelleme:

Halo: Master Chief Collection’ın 6. sezonu, Xbox ve PC platformları için piyasaya sürüldü ve oyuna eklenen yeni güncelleme ise Xbox oyuncularının çok istediği bir özelliği getirdi: fare ve klavye desteği.

Halo MCC

Konsol ve PC oyuncuları artık eşit

Yama notlarına göre, fare ve klavye kullanırken herhangi bir eylem artık birden fazla girişe bağlanabilecek. Bu özellik, tüm klasik oyunlarda ana kontroller ve ikincil bağlama desteği ile konsol oyuncularını, PC oyuncuları ile eşit bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Halo MCC 6. sezon ile eklenen yeni harita

Güncellemelerin yanı sıra 6. sezon ile oyun, on yıldan uzun bir süredir ilk yeni çevrimiçi harita olan Waterfall adlı yeni bir Halo 3 haritasını tanıttı. Güncelleme ayrıca yeni zırhlar, silahlar ve araç görünümleri, hareketli isimler ve çok daha fazlasını oyuna ekledi.

Anniversary, Reach ve Halo 4, artık her öldürdüğünüzde silah değiştirdiğiniz yeni bir “Escalation Slayer” oyun moduna sahip. Takas adı verilen başka bir özellik, katılmayanlar için önceki sezonlardan eşyaları edinebilmenizi sağlıyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Master Chief Collection Sezon 6 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Sony
Sony, yeni DualSense renklerini duyurdu