Hideo Kojima yeni oyunu için Xbox ile görüşüyor

Son güncelleme:

Death Stranding ve Metal Gear gibi efsanevi oyunların yapımcısı Hideo Kojima, bir sonraki oyunu için Microsoft ile anlaşabilir.

Hideo Kojima

Hideo Kojima, Microsoft ile anlaştı mı?

Yalnızca PC üzerindeki satışları 23 milyon euroyu geçen Death Stranding‘in yapımcısı Hideo Kojima, bir sonraki oyunu için Microsoft ile masaya oturdu. Yabancı kaynaklara göre görüşmeler birkaç haftadır devam ediyor.

Xbox Başkanı Spencer’ın yakın tarihte yaptığı bir canlı yayında Kojima Productions maskotunu bilerek arka planında sergilediği belirtiliyor. Xbox ve Kojima arasındaki anlaşmanın imzalanıp imzalanmayacağı henüz bilinmiyor.

wallpapersden.com xbox series-oyunpat

Yabancı kaynaklara göre Microsoft, efsanevi oyun yapımcısının merkezinde yer aldığı büyük bir projeye imza atmak istiyor. Xbox Game Pass platformunda 20 milyona yakın abonesi bulunan Microsoft bu ortaklık ile Kojima’nın yeni oyununu bünyesinde barındıracak olursa piyasanın lideri haline gelmesi mümkün.

Hideo Kojima bir açıklama yaptı mı?

Konuyla alakalı iki taraftan da hala bir açıklama gelmiş değil. Kojima’nın Death Stranding oyunu, 2019 yılında PlayStation’a özel çıkmıştı. Yeni proje üstünde çalıştığını duyuran Kojima Productions belki de bu oyunu Xbox’a özel olarak yayımlayabilir.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Peki siz büyük efsane Kojima’nın Xbox ile masaya oturması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Genshin Impact
Genshin Impact mobil gelirde rekor kırdı