NieR Automata PC sürümüne güncelleme geliyor

Oyun artık daha akıcı şekilde oynanabilecek.

Eskimiş PC oyunlarının sık sık güncellemeler aldığını göremiyoruz, ancak aynı şey Steam’de büyük beğeni toplayan NieR Automata için geçerli değil. Square Enix, bu sabah önemli ölçüde belirsiz bir tweet ile, oyunun PC versiyonuna çok yakında bir güncelleme geleceğini duyurdu.

NieR Automata

2017’de piyasaya sürüldüğünden beri NieR Automata‘nın Steam sürümü birçok yönden eleştiri topladı. Konsol sürümleri kusursuz sayılabilecek bir haldeyken, PC sürümünde geniş ekran desteği eksikliği, düzensiz FPS değerleri ve daha birçok sorun kaydedildi.

NieR Automata’ya gelecek güncelleme neleri düzeltecek?

Söz konusu güncellemenin neleri düzelteceği tam olarak belli değil, ancak Square Enix’in sonunda FPS değerlerini daha kararlı bir hale getireceği iddia ediliyor.

Kaldaien tarafından yapılan bir mod, PC sürümü çıktıktan sonra yayımlandı ve karşılaşılan sorunların çoğunu çözdü. Ancak kaynak koduna erişim sağlanamadığından bu bile yeterli değildi.

Çoğu yayıncı, oyunlarının konsol sürümlerini ön planda tuttuğundan PC sürümlerinde ne yazık ki sıkça hatalarla karşılaşılabiliyor. Neyse ki, Square Enix bu hataları düzeltmek için doğru hamleleri yapıyor gibi görünüyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Eğer oynuyorsanız, siz de oyundaki bu hatalardan şikayetçi misiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
PUBG Mobile
PUBG Mobile dünya çapında 1 milyar indirmeyi aştı