Call of Duty Warzone’da bugüne kadar 475.000’den fazla hileci yasaklandı

Activision, ban rüzgarını estirmeye devam ediyor.

Activision, Call of Duty Warzone hilecilerine karşı direnişine devam ediyor. Bugün yayımladığı hile yasaklama raporunda yayıncı, oyunun Mart 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana 475.000‘den fazla Warzone hesabının kalıcı olarak yasaklandığını açıkladı.

Call of Duty Warzone

Daha dün, Raven Software 30.000 Warzone hesabını daha yasaklayarak bir dalgayı daha tamamladı. Activision, bunun şubat ayından bu yana yayımlanan yedinci en yüksek yasaklama işlemi olduğunu söylüyor. Referans olarak Call of Duty Warzone, Ekim 2020‘de tüm platformlarda toplam 80 milyonun üzerinde oyuncuya ulaştı.

Call of Duty Warzone’da kullanılan karaborsa hesaplar

Ayrıca ilerleme raporu gösteriyor ki, hile kullandığı için yasaklanan ve yeni bir hesapla oyuna hızlıca geri dönüş yapan oyuncular tekrar tekrar gözden geçiriliyor. Bu kişiler tarafından kullanılan 45.000‘den fazla karaborsa hesabı yakın zamanda yasaklandı.

Hile kullananları oyundan uzaklaştırmak ve alternatif hesaplara geçme olanaklarını da ellerinden almak, güvenlik ekipleri için önemli bir odak noktasıdır. Activision, alışılan hilecileri Call of Duty Warzone‘un dışında tutmak için, kesin ve kalıcı bir çözüm olan donanım yasağı işlemini uyguluyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Activision’ın hilecilere karşı olan tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Borderlands
Borderlands filminin hikayesi, oyununkiyle aynı olmayacak