Nvidia GeForce Now çıktı!

Son güncelleme:

Geçtiğimiz sekiz yıl göz önüne alındığında, Nvidia şirketi internet üzerinde yayın yapabilecek kapasiteye sahip ekran kartlarına yoğunlaşmıştı. Bunlar, aynı zamanda ekranınızda bir oyun ya da görüntüyü oynatırken, aynı zamanda herhangi bir performans kaybı yaşamadan azami kalitede milyarlarca insanın yaşadığı dünyamıza bu anları kesintisiz olarak sunmaya olanak sağlıyordu. O zamanlarda Nvidia’nın da desteklediği güçlü bilgisayarlara sahip kişilerin yaptığı yayınlar, yayınladığı videolara bakarak iç geçiren bizler, şimdi o siyah-beyaz günlerin acısını çıkartacak gibiyiz, sizce?

GeForce Now

Nvidia’nın bizlere sunmuş olduğu ve beta sürecinde olan GeForce Now, resmi olarak tam sürüme geçtiğini duyurdu ve iki paket ile karşımıza çıktı! Aboneliği cüzdanları bir nebze yakacak fakat halihazırda bunu kış aylarında sunmuş olmalarının da bir sebebi budur belki de. Bu projede ilk adımını hatalı bir şekilde atan Nvidia, yıllar geçtikçe perde arkasında GeForce Now’u olabildiğince büyük bir çabayla geliştirerek, en stabil ve ergonomik haliyle önümüze sundu. Nvidia GeForce Now’u yine de akıcı bir deneyim eşliğinde kullanmak istiyorsanız Nvidia’nın ilk etapta belirtmiş olduğu sunuculara yakın bir ülkede yaşıyor olacak kadar şanslı ve Wi-Fi ya da Ethernet kablosu yardımıyla bağlanabileceğiniz hatırı sayılır derecede iyi bir internet hızına sahip olmalısınız. Nvidia, Kuzey Amerika kıtasında dokuz, Avrupa kıtasında ise altı veri merkezi ile bölgelerin yüzde seksenine 20 milisaniyede ulaşabildiğini belirtiyor. Bunu daha açıklayıcı hale getirmek gerekirse, eğer yeterli kapasitede bir internet bağlantısına sahipseniz lag sorunu yaşamanız im-kan-sız! Eğer hazırsanız ihtiyacınız olan asgari internet bağlantı hızını açıklıyoruz; 15 Mbps… Evet, yanlış duymadınız! En az 15 Mbps hızında bir internet bağlantısına sahip olmalısınız. Nvidia kaynaklarında 1080p60fps deneyim için 30 Mbps internet bağlantısına ihtiyacınız olacağını belirtmekle beraber 50 Mbps’lik bir bağlantı ile en iyi deneyime ulaşabileceğinize de not düşüyor. Eh, cüzdanı kabarık okuyucularımız için bir not düşmekte fayda var; ne kadar istiyor olsanız da hala 4K ya da 1080p120fps seçenekleri mevcut değil.

GeForce NOW Memberships-oyunpat

Neredeyse 1000’den fazla oyunun bulunduğu bu servisi deneyimleme fırsatı bulabileceğiniz iki paketin olduğunu belirtmiştim. Yukarıda da görebildiğiniz üzere ücretsiz olarak bir saatlik denemeyi alabilir ve standart erişim paketi ile Nvidia GeForce Now’u deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Eğer cüzdanınızdan birkaç yüzlüğün 15 aylık tam üyelik ve RTX teknolojisini bile deneyimleme fırsatı için çıkması sizi rahatsız etmeyecekse, Nvidia GeForce Now’un 3 ay da hediyesi ile 12 aylık paketini ayda 5 dolara denk gelecek şekilde satın alabilirsiniz fakat bunun sınırlı süre için geçerli olduğunu unutmayın!

Detaylı bilgi ve satın alım için buraya tıklayın. 

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty Warzone
Call of Duty Warzone ban dalgası 15.000 oyuncuyu daha vurdu