Overwatch 2, PvP modu takım sisteminde değişikliğe gitti

Değişikliğin, PvP modunda akıcı bir deneyim yaratmaya yönelik olduğu açıklandı.

Overwatch 2‘nin merakla beklenen güncellemesi bugün açıklandı ve bazı büyük değişiklikleri beraberinde getireceği öngörülüyor. PvP modunda takımlar 6v6‘dan 5v5‘e küçültülecek. Aynı zamanda takımlarda izin verilen tank miktarı da sınırlanacak.

Geçen hafta gerçekleşen bir canlı yayın sırasında Aaron Keller, PvP sistemi hakkında bilgiler paylaşmıştı. Küçültülmüş takım sistemini duyuran Keller, bunun sınıflar açısından ne anlama geldiği hakkında bilgiler de paylaştı. Artık her takımda iki hasar sınıfı, iki destek sınıfı ve yalnızca bir tank sınıfı bulunabilecek.

Overwatch 2

Overwatch 2 PvP modunda artık her takımda bir tank bulunabilecek

Keller, değişikliğe gidilen bu yeni takım sisteminin, PvP modunda daha akıcı bir oynanış deneyimi yaratacağını söyledi. Ayrıca Keller, Overwatch’taki tankların bazen sorunlu olabildiğini ve savaş alanındaki tank miktarını düşürerek kolaylaşmaya gidilmesi gerektiğini düşünüyor.

Keller, canlı yayın sırasında tank sınıfının yakın mesafeli bir savaşta işlevini daha iyi yerine getirmesi ve yalnızca hasarı emen bir araç olmaktan çıkması için yeniden tasarlandığını da belirtti. Tanklar, savaşta hasar aldıklarında geri itilmede bir azalma gibi özellikler elde edecekler.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, takım sisteminin değişmesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Humankind
Humankind ne zaman çıkacak?