Resident Evil yapımcısı Peter Fabiano, Capcom’dan ayrıldı

Fabiano'nun Bungie'deki yeni işinde, Destiny 2 üzerinde çalışacağı bildirildi.

Son güncelleme:

Galobal Production’ın kurucusu ve son Resident Evil oyunlarının başındaki isim Peter Fabiano, Bungie’de çalışmak üzere Capcom’dan ayrıldığını açıkladı. Şirkette 13 yıl geçiren Fabiano; Resident Evil 7, Resident Evil 2 ve 3 Remake’in ve son olarak da Village’ın yapımcılığını üstlenmişti.

Peter Fabiano Resident Evil Village-oyunpat

Twitter’dan, ayrıldığı açıklamasını yapan Fabiano: “Bunu en iyi şekilde yazabileceğimi sanmıyorum, bu yüzden açıklamamı basit tutmaya karar verdim. Capcom’daki herkese, bana bu 13 yılı dopdolu yaşattıkları için minnettarım ve bu deneyimi sonsuza kadar hatırlayacağım.” dedi.

Fabiano sözlerine şu şekilde devam etti: “Stüdyo içerisindeki veya değil, fark etmez. Yıllar boyunca beni destekleyen herkese teşekkürlerimi sunarım. Bungie’de harika insanlarla çalışmak ve yolculuğuma burada devam etmek üzere yeni bir pozisyondayım.”

Peter Fabiano’nun Bungie’deki yeni işi ne?

Açıklamanın son kısmı ise Fabiano’nun, Bungie’nin Üretim Departmanı Müdürü olarak başladığı yeni işinde, Destiny 2 üzerinde çalışacağını gösteriyor.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, Capcom’daki 13 yıllık serüvenin sonuna gelen Peter Fabiano hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Minecraft Dungeons
Minecraft Dungeons Hidden Depths çıkış tarihi açıklandı