Rocket League mobil cihazlara geliyor

Son güncelleme:

Rocket League geliştiricisi Psyonix, Rocket League Sideswipe adlı yeni bir mobil oyunu duyurdu.

Geliştirici, mobil oyunu 24 Mart Çarşamba günü resmi web sitesi üzerinden duyurdu. Yaptığı duyuruya göre, kesin bir çıkış tarihi açıklanmasa da oyun bu yıl içerisinde iOS ve Android cihazlarda ücretsiz olarak satışa sunulacak.

Rocket League Sideswipe

Rocket League Sideswipe neler içerecek?

Oyun, Rocket League’in temel, rekabetçi oyununu ele alacak ve bir mobil platform için yeniden çalışacak. Oyunda, oyuncular 1v1 veya 2v2 maçlarda yer alıp, yarışabilecek. Her maç sadece iki dakika sürecek.

Psyonix, Rocket League Sideswipe’ın alfa oynanışının görüntülerini de yayımladı. Oyunun isminden de belli olduğu gibi, oyuncular arabalarını devasa toplar ve ağlarla gol atmak amacıyla mobil cihazlarında yana kaydırmalar ile kontrol edecekler.

Oyun ayrıca sıralamada yer edinmek isteyenler için gelişmiş mekanikler içerecek. Rekabetçi oyun için çevrimiçi bir sıralama sistemi de dahil edilecek. Oyuncular ayrıca arabalarını ana oyunda olduğu gibi özelleştirebilecekler.

Psyonix ayrıca, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki oyuncuların artık Google Play Store aracılığıyla Android cihazlarda sınırlı süreli bölgesel Alfa testinden yararlanabileceklerini doğruladı. Diğer bölgeler için gelecek beta testleri şu anda planlanmaktadır.

Oyunun oynanış videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat’la kalın!

Peki siz Sideswipe’ı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077’nin yeni oyun yönetmeni, görevine başladı