Steam açığı 2 yıl sonra nihayet düzeltildi

Valve'ın umursamaz tavrı devam ediyor.

Valve, uyarılmasına rağmen Steam‘de son iki yıldır devasa sayılabilecek bir Source Engine güvenlik açığını gidermek için hiçbir şey yapmıyordu. Ancak, güvenlik açığı artık düzeltilmiş gibi görünüyor.

Kar amacı gütmeyen bir ters mühendislik grubu olan The Secret Club, açıklar üzerinde hala çalışıyor ve geliştiricilerin büyük bir veri ihlali olayından önce bunları düzeltmeleri için güvenlik açıklarını yayımlıyor. Grubun Valve ile iletişime geçtiği, ancak herhangi bir sonuç alamadığı bildirildi.

Steam
valve-1920-1080-wallpaper

Grubun Steam hakkında bildirdiği tek açık bu mu?

The Secret Club’ın Twitter hesabı, 2 yıl aradan sonra güvenlik açığı nedeniyle birisinin verilerine ulaşımın ne kadar kolay olduğunu gösteren bir video yayımladı. Valve ise grubun bu sorunu kamuya açıklamasını kısıtladı.

Kamuoyunun baskısı Valve’ı bu sorunu çözmeye itmiş olabilir. Başlangıçta bu sorunu dile getiren The Secret Club üyesi, sorunun çözüldüğünü doğruladı. Grubun Steam hakkında bildirdiği tek sorun bu değil. Team Fortress 2 ve CS:GO ile ilgili açıklar da daha önce rapor edilmişti ancak hala düzeltilmiş değil.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Valve’ın açıklara karşı olan umursamaz tavrı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Jeff Kaplan
Jeff Kaplan, Blizzard’dan ayrıldı