ZeniMax yöneticisi, The Elder Scrolls Online’ı bir MMO olarak görmüyor

Firor, MMORPG etiketinin bu tür oyunların yanında nostaljik kaldığını belirtti.

Devasa sistemlere ve çok oyunculu bir dünyaya sahip olmasına rağmen, ZeniMax stüdyo yöneticisi Matt Firor, The Elder Scrolls Online‘ı asla bir MMORPG oyunu olarak görmediğini açıkladı.

The Elder Scrolls Online

MMORPG etiketi, The Elder Scrolls Online gibi oyunların yanında nostaljik kalıyor

ESO’nun tarihinin tartışıldığı bir röportajda Firor, sevdiği MMO’lar sorulduğunda World of Warcraft ve Everquest gibi oyunlardan bahsetti. Ancak MMORPG etiketinin, The Elder Scrolls Online için geçerli olmadığını düşündüğünü söyledi.

“ESO’nun bir MMORPG oyunu olduğunu gerçekten düşünmüyorum. Bu noktada, o kadar çok oyunun içerisinde devasa çok oyunculu teknoloji var ki, MMO etiketi bu sistemlerin yanında nostaljik bir hale bürünüyor.”

Firor sözlerine şu şekilde devam etti: “Uzun süredir çevrimiçi oyunların bir hayranıyım denebilir. 80’lerin sonlarından beri oyun sektöründeyim ve asla tek oyunculu bir oyun yapmadım, hepsi çok oyunculuydu. Bu yüzden de her türlü çevrimiçi oyun etkileşimini seviyorum denebilir. Bir oyuncu olarak ilk büyük MMORPG oyunum Everquest’ti. Ancak ondan önce Ultima Online’da biraz vakit geçirdim.”

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, Firor’un oyun hakkındaki düşünceleri ile ilgili yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Nathan Drake Collection-oyunpat
PlayStation 4, Ocak 2020 PS Plus oyunu açıklandı