Total War serisi bugüne kadar 36 milyondan fazla sattı

Sürpriz bir FPS oyunu da geliyor.

Geliştirici Creative Assembly, bu yıl 21. yaşına ayak basmış olan Total War strateji oyunu serisinin 36 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu ve detayları da açıkladı.

Three Kingdoms bu sayının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Çin’de büyük bir hit haline gelmiş Three Kingdoms, tek bir haftada bir milyon satarak serinin en hızlı satan oyunu oldu. Warhammer 3 için verilen ön siparişler Steam’de zirveye ulaştı. Creative Assembly, her ay 1,5 milyon kişinin Total War oynadığını söylüyor.

Total War Oyunpat min-oyunpat

Total War geliştiricisinden yeni oyun

Şirketin şu anda 800 adet personeli var ve kendilerini İngiltere’nin en büyük oyun geliştiricisi yaptığını söylediği üçüncü bir stüdyo açtı. Stüdyonun yönetmeni Gareth Edmondson: “Çok beklenen Total War: Warhammer III ve yeni bilim kurgu FPS oyunumuzun geliştirme aşamasında olması Creative Assembly için inanılmaz derecede heyecan verici bir zaman.” dedi.

Bahsettiğimiz bilim kurgu FPS oyunu hakkında hala pek bir şey bilmiyoruz. CA’nın web sitesindeki bir blog gönderisine göre, bu çok oyunculu oyun oldukça iddialı ve oyuncuların çeşitli oyun tarzlarını benimsemelerine olanak tanıyan FPS türüne yeni bir yorum getiriyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Sizce strateji oyunu serisi oynanmaya değer mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Runescape
Runescape, 19 Nisan’a kadar oyunculara %50 XP bonusu sunuyor