Guilty Gear Strive’ın hikaye modu hakkında açıklamalar yapıldı

Diğer dövüş oyunlarına nazaran, Guilty'nin hikaye modu savaş içermeyecek.

Guilty Gear Strive‘ın hikaye modu yeni bir fragman ile tanıtıldı. Ancak Arch System Works ekibiyle yapılan bir röportaj sonucunda, hikaye modunun yaklaşık 4-5 saat sürdüğü ve hiçbir savaş içeriğini bulundurmadığı doğrulandı.

Guilty Gear Strive hikaye modu 4-5 saat sürecek

Aslında bu, Guilty Gear oyunları için oldukça geleneksel bir olay. Guilty Gear Xrd de benzer şekilde bir hikaye moduna ev sahipliği yapıyordu. Saatler süren diyaloglar ve 3 boyutlu modeller ile birlikte oldukça kötü yorumlar almıştı. Aslında, geleneksel dövüş oyunları düşünüldüğünde ortada gerçek bir “oyun” bulunmuyordu. İlginç bir strateji olmasına rağmen Arc System Works’un bunu çok sevdiğini söyleyebiliriz.

Guilty Gear Strive

Arc System Works ekibiyle yapılan röportajda, hikaye modundan biraz bahsedilmesi istenince yapımcı Takeshi Yamanaka şöyle cevap verdi:

“Oyunun ana karakteri Sol’un hikayesi elbet bir sonuca varıyor. Önceki oyun Rev2’den bu yana oldukça geliştiğini düşündüğümüz Hikaye Modu’nu herkesin dört gözle beklediğini umuyoruz. Hikaye Modu sırasında savaşmanız gereken hiçbir düşman bulunmuyor. Böylece rahatlayabilir ve kendini hikayeye kaptırabilirsin.”

Arc System Works, oyunlarında çoğu dövüş oyununda bulunan savaş sahneleri aksine, karakter odaklı bir evren kurmak amacıyla hikaye modunu kullanan bir şirket.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun hikaye modu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
zeen placeholder-oyunpat
Logitech G403 Prodigy Gaming Mouse İnceleme