Xbox Series X, Çin’e geliyor

Piyasaya sürülme tarihi ve diğer detaylar henüz paylaşılmadı.

Microsoft’un Xbox Series X/S‘si Çin’e geliyor. Niko Partners analisti Daniel Ahmad’a göre konsol geçen aralık ayında Çinli düzenleyiciler tarafından onaylandı ve yakında resmi bir çıkış tarihi alacak. Çıkış tarihi ile ilgili ayrıntılar bu haftanın ilerleyen günlerinde paylaşılacak.

Xbox Series X

Bu da Xbox Game Studios’un bazı oyunlarının Çin için daha makul olacak şekilde değiştirileceği anlamına geliyor. Çin son derece sıkı bir şekilde kontrol edilen bir video oyun pazarına sahip ve satılan her oyunun Çin hükümeti tarafından onaylanması gerekiyor. Ortaklık hakkında daha fazla detay açıklanmadı, bu yüzden bir kesinlik söz konusu değil.

Xbox Series X rakibi PS5 ne zaman Çin’e gelecek?

Playstation 5 ise 15 Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Ahmad, ön siparişlerin 10 dakika içerisinde tükendiğini ve kalan konsolların piyango sistemi kullanılarak satılacağını da duyurdu. Bunların hepsi, en azından 2022’ye kadar sürebilecek arz kıtlığıdan kaynaklanıyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Peki siz Xbox Series X’in Çin’e gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
basınbulteni-oyunpat
Esporda yapay zeka devri!