Disco Elysium’un Avustralya’daki yasağı kaldırıldı

Oyun, Avustralya'da +18 etiketiyle piyasaya sürülecek.

Disco Elysium: Final Cut yasağı kaldırıldı ve artık Avustralya’daki konsollarda satışa sunulabilecek. Oyuna, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı içeriğine sahip olduğundan dolayı pek sıcak bakılmıyordu, ancak oyun bunlara özendirmek yerine bu sürecin sonuçlarına odaklanıyor.

2018 yılında piyasaya sürülen Disco Elysium, Avustralya’da herhangi bir sorun yaşamamış ve satışa çıkmıştı. The Final Cut ise PS4 ve PS5 konsollarında piyasaya sürüldüğünde sınıflandırma için gönderilmesi gerekiyordu. Ancak içeriği nedeniyle bu gerçekleşmedi ve satılması yasaklandı.

Disco Elysium: Final Cut

Disco Elysium: The Final Cut, +18 etiketiyle piyasaya sürülecek

Oyun artık Avustralya’da R 18+ derecesine sahip olacak. Derecelendirme ilgili kurum tarafından onaylandı, çünkü oyun sakıncalı içeriklere sahip olmasına rağmen bunların tüketildiğini asla göstermiyor.

Oyun, diğer bölgelerde piyasaya sürüldüğü ay yani mart ayında ilk olarak sınıflandırılmış bir durumda değildi. Oyun piyasaya sürüldüğünde ağır şekilde tedirgin edici olduğundan Avustralyalı oyuncular beklemek zorunda kalmıştı.

O zamandan beri bunlar düzeltildi ve bu nedenle de Avustralyalı oyuncular çok yakında Final Cut’ı deneyimleyebilecekler. Şu anda Avustralya’da ne zaman çıkış yapacağı hakkında henüz bir bilgi mevcut değil.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun Avustralya’da oldukça geç satışa sürüleceği hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Rocket League Sideswipe
Rocket League mobil cihazlara geliyor