Oyun sektöründe bugün – 1 Haziran 2021

1 Haziran 2021 tarihinde oyun sektöründe neler yaşandı? 1 Haziran 2021 tarihinde oyun dünyasında yaşananları ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

Caves and Cliffs Part 1 güncellemesi, haftaya Minecraft’a geliyor

Caves and Cliffs Part 1 min-oyunpat

Dağ keçileri, yeni bloklar ve çok daha fazlası, Minecraft‘ın Bedrock ve Java sürümlerinin merakla beklenen son güncellemesi Cliffs and Caves Part 1 ile birlikte geliyor. Yeni güncelleme, 8 Haziran’da oyuncularla buluşacak.

Tell Me Why bu ay boyunca ücretsiz

Tell Me Why min-oyunpat

Dontnod Entertainment tarafından geliştirilen macera oyunu Tell Me Why’ın üç bölümü de ücretsiz olarak indirilebilecek.

Tell Me Why’ın ilk bölümü bu yılın başlarında ücretsiz olmuştu. Şimdi ise üçlemenin tamamını Steam’de olmasa da Windows Store’da tutabileceksiniz. Dontnod neden Tell Me Why’ın üç bölümünün de ücretsiz olarak dağıtıldığı hakkında bir açıklama yapmadı.

Phantasy Star Online 2: New Genesis önümüzdeki hafta geliyor

Phantasy Star Online 2 New Genesis min-oyunpat

Neredeyse 10 yaşında olan Phantasy Star Online 2’ye başlamak için iyi bir zaman mı arıyorsunuz? Öyleyse 9 Haziran tarihi sizler için önemli olabilir Oyunun bağımsız ve çok büyük bir genişlemesi olan New Genesis, önümüzdeki hafta oyuncularla buluşuyor.

Sega’nın bir devam oyunu hakkında haziran ayını işaret etmesinden bir ay sonra, şirket nihayet New Genesis’in büyüleyici dünyasının 9 Haziran’da keşfedilebileceğini onayladı.

Crysis 2 ve Crysis 3 remasterları bu yıl geliyor

Crysis min-oyunpat

Crytek’in ilk Crysis oyununu yeniden düzenlemesinden birkaç ay sonra, stüdyo Crysis 2 ve 3’ün de bu yıl içinde aynı şeyi yapacağını duyurdu .

Crytek, ilk Crysis oyununu yeniden düzenleyip geçen yıl piyasaya sürmüştü. Şimdi ise şirket, bu yıl serinin devam oyunları olan Crysis 2 ve Crysis 3 için de bazı planlarının olduğunu açıkladı. Yeniden düzenlenmiş ve etkileyici grafiklere kavuşacak olan iki devam oyunu, ayrı olarak veya bir paket içerisinde de alınabilecek.

Koch Media, önümüzdeki hafta Summer Game Fest’e katılıyor

Koch Media-oyunpat

Metro serisinin yayıncısı Koch Media, E3 sezon çılgınlığına 11 Haziran’da bir canlı yayın ile katılacağını açıkladı.

Geoff Keighley’in ev sahipliği yaptığı ve 11 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Summer Game Fest’de, Kech Media’nın da yer alacağı belli oldu. Şirket, yayın planlarındaki yeni oyunlar hakkında bilgileri ortaya çıkaracağı Summer Games Fest vitrininde yer alacak.

Eski Need for Speed oyunları, tüm dijital vitrinlerden kalkıyor

Need for Speed Shift 2-oyunpat

Klasik Need for Speed oyunlarının tutkunları için dün üzücü bir gündü. Serinin eski oyunlarından olan Carbon, Undercover, Shift, Shift 2: Unsleashed ve The Run’ın; tüm dijital vitrinlerden kaldırılma kararı alındı.

Haber ise Need for Speed topluluk yöneticisi Max Myrus‘tan geliyor:

“Oyunların iptal kararı kolay şekilde verilmedi. Geliştirme ekibi ve diğer ekip arkadaşlarımız, yıllar boyunca oyunların geliştirilmesi için çok zaman harcadılar. Ancak oyuncu seviyesi belirli bir noktaya geldi ve oyunları açık halde tutmamız gerekenden çok daha aşağıda.”

Among Us, bu hafta sonu 2 milyon oyuncuya ulaştı

Among Us-oyunpat

Among Us’da, sınırlı süreliğine Epic Games Store’da ücretsiz olmasının ardından bu hafta sonunda büyük bir oyuncu artışı görüldü.

Among Us’a sadece bu hafta sonunda, 2 milyon oyuncu akını gerçekleşti. Aslında, Epic Games Store’un oyuncular arasında ne kadar yaygın ve popüler olduğunu düşünürsek oyuncu sayısındaki artış hiç de şaşırtıcı sayılmaz. Topluluk yöneticisi Vicotira Tran, 27 Mayıs’tan itibaren hafta sonu boyunca oyuncu sayısındaki artışları Twitter’da paylaştı.

The Witcher 3, PlayStation Now’a geliyor

The Witcher 3 Wild Hunt min-oyunpat

PlayStation Now’a son zamanlarda büyük başlıklar eklenmeye devam ediyor, ancak tüm bunları unutabilirsiniz. Sony’nin, The Witcher 3’ün de hizmete dahil edileceğini açıkladığı bugünkü duyurusu ile hepsi gölgede kaldı.

The Witcher 3: Wild Hunt- Game of the Year Edition, oyunun çıkışı sonrası geliştirmelerle birlikte tüm DLC’leri de içerdiğinden, PS Now aboneleri temel oyundan çok daha fazlasını elde edecek. Aylık üyeliğe dahil olan genişletmeler listesi ise Hearts of Stone ve Blood and Wine’dan oluşuyor.

Call of Duty Online, bu ağustos ayında kapanacak

Call of Duty Online-oyunpat

Resmi Call of Duty Online sitesinde yakın zamanda paylaşılan bir açıklamaya göre, Call of Duty Online bu ağustos ayında kapatılacak. COD Online’da zor kazanılan kozmetik ürünleri ve eşyalar için de, Call of Duty: Mobile’da bir telafi etkinliği düzenlenecek.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty League
Call of Duty League bu yaz canlı etkinliklere geri dönüyor