King of Fighters 15, 2022 yılına ertelendi

Oyunun, Japonya'daki vaka artışları sebebiyle 2022'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

King of Fighters 15, yaklaşık olarak iki yıl önce duyurulmuştu ve bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak EVO Online 2021 gittikçe yaklaşırken geliştirici SNK, serinin 15. oyununun çıkışının 2022’ye ertelendiğini duyurdu.

SNK, Japonya’da artışa geçen COVID-19 vaka sayıları nedeniyle, King of Fighters 15‘in geliştirme sürecinin olsumzu etkilenmemesi adına oyunun 2022 yılına ertelendiğini duyurdu. Tam bir tarih verilmese de King of Fighters 15, 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.

King of Fighters 15

King of Fighters 15’i E3’te göreceğiz

SNK, son aylarda düzenli olarak oyunda bulunan karakterlerin detaylı açıklamalarını paylaşıyor. Ayrıca, bu ayın ilerleyen günlerinde gerçekleşecek E3 etkinliği sırasında oyunu sergilemeye hazırlandığı da bildirildi.

Dövüş oyunu serisinin hayranları, şimdiye kadar Shermie gibi pek çok favori karakteri ve bir öncekine kıyasla hem grafik hem de içerik bakımından çok daha çarpıcı oyunların geri döndüğünü görerek paylaşılan bu içerikleri memnuniyetle karşıladı.

Oyuncular, geliştiricilerin öncelikli hedeflerini ve en iyi oyunu elde etme çabalarını hoşgörüyle karşılasa da King of Fighters 15‘in hala hangi platformlarda olacağının net olmadığı düşünüldüğünde, oldukça gizemli bir yapım olduğunu söyleyebiliriz. İlerleyen zamanlarda gerçekleşecek etkinliklerde, oyun hakkında daha fazla açıklamanın yapılması bekleniyor.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun bir sonraki yıla ertelenmesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Sky Children of the Light
Sky Children of the Light, Nintendo Switch’e geliyor