Nintendo, Rom davasını kazandı

Şirketin aldığı parasal tazminat, tahmin edilenin çok altında.

İki yıl sonra, Nintendo ve RomUniverse arasındaki yasal savaş nihayet sona erdi. Milyonlarca dolar hasar ve RomUniverse’ün kapatılma kararı ile birlikte şirket bu süreçte galip gelen taraf oldu. Ancak Nintendo’nun istediği tazminat, verilenin çok altında kalıyor.

RomUniverse x Nintendo

Eğer bilmiyorsanız, her şey 2019’da şirket tarafından gelen bir dava ile başladı. Site, Nintendo Switch oyunlarının indirilebilir dosyalarını barındırdığı için bir telif hakkı ihlali davası ile karşı karşıya kaldı. İddialar peş peşe gelmeye devam etti ve şirket, RomUniverse’ün sahibi Matthew Storman‘ın kullanıcılara bu oyunlar üzerinden premium üyelikler sattığını iddia etti. Storman ise kendini mahkemede savunmaya karar verdi.

Nintendo, 2,1 milyon dolar tazminat aldı

Storman, her şeyiyle davayı düşürmeye çalıştı. Ancak mahkeme, geçen yılın başlarında şirketin yanında yer aldı ve site kapatıldı. Ancak şirket işin peşini bırakmayarak parasal tazminat istedi ve dava devam etti. ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı’nın, şirketin yaklaşık 2,1 milyon dolar tazminat alacağına karar verdiği bildiriliyor.

Şirketin 15 milyon dolar tazminat isteğinin yanında bu sayı, yakınına bile yaklaşmıyor.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, şirketin davada gelip gelmesi ve aldığı tazminat hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
695673-oyunpat
Dying Light sahipleri Bad Blood DLC’sini ücretsiz olarak edinebilir