Oyun sektöründe bugün – 3 Haziran 2021

3 Haziran 2021 tarihinde oyun sektöründe neler yaşandı? 3 Haziran 2021 tarihinde oyun dünyasında yaşanan gelişmeleri ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

Monark web sitesinde geri sayım başladı

Shin Megami Tensei Monark min-oyunpat

Shin Megami Tensei serisinin eski çalışanlarından bazı isimler, Monark adlı yeni bir okul RPG’si üzerinde çalışıyor. Monark’ın resmi web sitesi, 10 Haziran‘da sona eren bir geri sayım ile beraber bugün yayına girdi.

Battlefield 4, Amazon Prime abonelerine ücretsiz

Battlefield 4 min-oyunpat

Amazon Prime Gaming aboneleri, şu andan itibaren Battlefield 4‘ü ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyip oynayabilecekler.

Eğer Battlefield 4’ü oynamadıysanız veya bir kere daha hikayesini bitirmek istiyorsanız, oyunu hiçbir ücret ödemeden alabileceksiniz. Tabii, eğer bir Amazon Prime aboneliğiniz ve oyunu oynayabileceğiniz bir cihazınız varsa…

Horizon Forbidden West, oyuncuların her yere tırmanmasına izin verecek

Horizon Forbidden West min-oyunpat

Geliştiriciler, oyuncuların Horizon Forbidden West’te, Zero Dawn’dan farklı olarak her yere özgürce tırmanabileceklerini açıkladı.

Horizon Forbidden West, geçen hafta gerçekleşen State of Play sırasında paylaşılan oynanış görüntülerinin ardından heyecanı artırmaya devam ediyor. Tırmanma mekanikleri ve bazı heyecan verici gelişmeler, oyunun iki geliştiricisiyle görüşülmesi sırasında öğrenildi.

Team Asobi, yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Team Asobi min-oyunpat

Astro’s Palyroom’un geliştiricisi Team Asob, yepyeni bir oyun geliştirdiğini duyurdu.

Team Asob’un yeni oyun duyurusu, bir logo ve yeni sosyal medya hesaplarını da beraberinde getirdi. Ekip, odak noktasının bu oyunda kalacağını söyledi. Gelecek oyunun ise bundan önceki projelere benzer bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz.

Elite Dangerous: Odyssey’nin büyük yaması nihayet geldi

Group 17 1 min-oyunpat

Elite Dangerous: Odyssey çıkışından bu yana iki haftayı geride bıraktık. Oyunun devasa genişlemesi; yeni silahlar, keşfedilebilir gezegenler ve çok daha fazlasını ekledi. COVID-19 salgını nedeniyle ertelendiğinden, hayranlar tarafından merakla bekleniyordu.

Çıkışından sonraki günlerde, kararlılık problemlerini ele alan düzeltmeler yayımlandı. Şimdi ise iki hafta sonra, arayüz sorunlarının büyük bir kısmı nihayet çözüme kavuşuyor.

My Time At Portia, 4 Ağustos’ta mobil platformlara geliyor

My Time at Portia min-oyunpat

Pathea Games, My Time at Portia’nın 4 Ağustos tarihinde hem iOS hem de Android’de piyasaya sürüleceğini duyurdu. Simülasyon RPG oyununun ön kayıtları Google Play ve App Store’da mevcut.

Total War: Warhammer 2’nin son DLC’si temmuz ayında çıkacak

Total War Warhammer 2 min-oyunpat

Total War: Warhammer 2’nin son DLC’si olan Silence & Fury’nin, bu yaz temmuz ayında piyasaya sürüleceği onaylandı. Oyun tarzları ve ilerlemeleri ile ilgili güncellemelerle Beastmen’i daha ön plana getirecek.

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters, gelecek yıl piyasaya sürülecek

Warhammer 40000 Chaos Gate min-oyunpat

Frontier Developments, Chaos Gate- Daemonhunters adlı, Warhammer 40K evreninde geçen yeni sıra tabanlı RPG oyununun gelecek yıl piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Oyunun gelecek yıl Steam ve Epic Games platformlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyundan herhangi bir fragman veya tanıtım görmemiz içinse ağustos ayını beklememiz gerekiyor.

Fortnite grafik güncellemesi alıyor

3 Haziran 2021

Epic Games, Fortnite’ın 8 Haziran’da yayımlanacak olan 17.00 güncellemesinin bir parçası olarak, grafiklerde değişikliklerin yapıldığını duyurdu.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Steam
Steam yıl sonuna kadar konsollara gelebilir