Oyun sektöründe bugün – 2 Haziran 2021

2 Haziran 2021 tarihinde oyun sektöründe neler yaşandı? 2 Haziran 2021 tarihinde oyun dünyasında yaşanan gelişmeleri ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

King of Fighters 15, 2022 yılına ertelendi

2 Haziran 2021

King of Fighters 15, yaklaşık olarak iki yıl önce duyurulmuştu ve bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak EVO Online 2021 gittikçe yaklaşırken geliştirici SNK, serinin 15. oyununun çıkışının 2022’ye ertelendiğini duyurdu.

Japonya’da artışa geçen COVID-19 vaka sayıları nedeniyle, King of Fighters 15‘in geliştirme sürecinin olumsuz etkilenmemesi adına oyunun 2022 yılına ertelendiği duyuruldu. Tam olarak bir tarih verilmese de King of Fighters 15, 2022’nin ilk çeyreğinde çıkacak.

Valorant Mobile resmi olarak duyuruldu

VALORANT min-oyunpat

Valorant’ın piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıl hızlı bir şekilde geçti ve Riot Games‘e göre oyunun gidişatı oldukça iyi. Yarım milyardan fazla oynanılan maçın ardından Valorant’ın aylık 14 milyon oyuncusu mevcut ve çok yakınca mobil versiyonunun geleceği resmi olarak açıklandı.

Genshin Impact, gelecek hafta Epic Games Store’a geliyor

Genshin Impact min-oyunpat

Mihoyo’nun son duyurusuna göre Genshin Impact’i, 9 Hazirandan itibaren Epic Games kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

Genshin Impact’in bir sonraki güncellemesi 9 Haziran’da piyasaya sürülecek ve oyuncuları eşsiz maceralara sürükleyecek. Midsummer Island Adventure güncellemesi ise oyuncuları Inazuma’ya gönderecek ve ilk bölgesel karakter olan Kazuha’yı da bu şekilde tanıtacak.

Razer, E3 etkinliğine katılacak

Razer E3-oyunpat

2021 yılının E3 etkinliği 14 Haziran’da başlıyor ve oyun şirketleri de bu etkinliğe oyunları hakkında güncellemeleri ve planlarını açıklamak için katılacak. Bu şirketlere Razer da dahil olacak. Razer’ın sunumuna CEO Min-Liang Tan ev sahipliği yapacak ve kesinlikle kaçırılmaması gereken şeyler içerecek. Bunun ne anlama geldiğini ise etkinlikte göreceğiz.

God of War Ragnarok’un çıkışı 2022 yılına ertelendi

God of War Ragnarok min-oyunpat

God of War serisinin merakla beklenen devam oyunu God of War Ragnarok’un, 2022 yılına ertelendiği resmi olarak açıklandı. Sony ve Santa Monica Studio tarafından gelen duyurulara göre yeni çıkış tarihi, geliştiriye en kaliteli oyunu hayranlarına sunabilmek için daha fazla zaman tanıyacak.

Bend Studio, yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Bend Studio Days Gone min-oyunpat

Bend Studio, Days Gone’ın açık dünya sistemlerini kullanan yepyeni bir oyun üzerinde çalıştığını resmi olarak doğruladı. PlayStation Studio başkanı Hermen Hulst tarafından yapılan açıklamaya göre, proje hala gizemini koruyor.

Hulst’a göre yeni oyun, serinin can damarı olacak. PlayStation, mümkün olduğu kadar yüksek kaliteli yeni oyunlar çıkarmaya kendini adadı ve görünüşe göre Bend Studio da bu eğlenceye katılan en son geliştirici.

Black Desert Online Atoraxion bu yaz çıkacak

Black Desert Online Atoraxion min-oyunpat

Uzun süren bir bekleyişin ardından Black Desert’ın ilk co-op zindanı Atoraxxion’un, bu yaz geleceği doğrulandı. Kesin bir çıkış tarihi henüz mevcut değil ancak geliştirici, hem PC hem de konsol oyuncularının önümüzdeki aylarda co-op zindanı deneyimleyebileceklerini doğruladı.

Atoraxxion dört bölüm halinde çıkacak ve yalnızca ilk bölüm Vahmalkea bu yaz oynanabilir olacak. Diğer üç bölüm içinse bir çıkış tarihi yok, ancak çok bekletmeden geleceğini umuyoruz.

World of Warcraft Classic, DDoS saldırıları ile boğuşuyor

Group 16 min-oyunpat

World of Warcraft Classic‘ten vazgeçemeyen oyuncular, Burning Crusade DLC’sinin piyasaya sürülmesiyle birlikte oyuna yeniden akın etti. Her zamankinden daha fazla kişi oyuna girmeye çalışıyor, ancak bazı problemler var.

Blizzard Twitter hesabından paylaşılan gönderiye göre World of Warcraft Classic, yeni güncelleme yayımlandığından beri DDoS saldırıları ile karşı karşıya. Blizzard ise bu durumu takipte olduğunu ve hafifletmeye çalıştığını belirtse de tam olarak bir çözüm bulunamadı. Tabii ki oyuncular da durum hakkında şikayet etmeye devam ediyor.

Nintendo Switch Pro’nun ön siparişleri 4 Haziran’da açılabilir

Group 17 min-oyunpat

Uzun süreli bir sessizliğin ardından, geçen hafta yeni Nintendo Switch Pro konsolu hakkında bir sürü iddia peş peşe ortaya çıkmaya başladı. Son zamanlarda ise Amazon Meksika‘da yeni konsol için bir liste göründü, ancak bu liste daha sonra genel bir ürün numarası ile değiştirildi.

Şimdi ise, yeni Switch Pro konsolu için bir açıklama veya duyurunun 3 Haziran Perşembe günü yapılacağı iddia ediliyor.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Skul The Hero Slayer
Skul The Hero Slayer bu yaz Nintendo Switch’e geliyor