Cyberpunk 2077 geri ödeme maliyetleri açıklandı

Miktar, tahmin edilenden daha az.

CD Projekt Red, 2020 mali raporunu yayımladı ve Cyberpunk 2077 geri ödemelerinin şirkete 51 milyon dolara mâl olduğunu açıkladı. Cyberpunk iadeleri CD Projekt Red’e 50 milyon dolardan fazlaya mâl oldu. Ancak son mali raporlar bu rakamın aslında çok daha az olduğunu gösteriyor.

Cyberpunk 2077

CD Projekt Red’i 2020 yılı kazançlarını ve gelirlerinin detaylandırıldığı bir rapor yayınladı. Rakamları gören herkes şaşkına dönüyor. Şirketin sadece Cyberpunk iadeleri ile 2,2 milyon dolar zarara uğradığı belirtildi. Şirket, düşüşler de dikkate alındığında geçen yıl toplam 563 milyon dolar gelir elde ettiğini bildirdi.

Bununla birlikte, CD Projekt Red raporuna daha derin bir bakış yapıldığı zaman şirketin Cyberpunk geri ödemelerine olan zararının 2,2 milyon dolardan fazla olduğu aşikâr. Bu rakamın yalnızca iadeler kısmında oluşan rakam olması ile beraber şirketin çok daha fazla zarar ettiği ortada.

Şirket Cyberpunk 2077’den ne kadar zarar etti ?

Cyberpunk 2077 iadeleri söz konusu olduğunda son rakam aslında 51,2 milyon dolar. Bu rakam, 2020 yılında fiziksel veya dijital olarak yapılan tüm geri ödemelerin dışında 2021’in ilk çeyreğine ilişkin tahminler de içeriyor. Rakamların bu yılın başlarında yapılan bir topluluk anketinin sonucunda nispeten doğru olduğu düşünülüyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

CD Projekt Red’in geri ödeme maliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
0219 TR-oyunpat
Black Desert Türkiye & MENA’da Lahn sınıfı için aktarım güncellemesi