Echtra Games artık Torchlight 3 üzerinde çalışmıyor

Geliştirici, yeni bir RPG üzerinde çalışmak üzere Zynga tarafından satın alındı.

Geliştirici Echtra Games, Torchlight 3‘e yeni gelen Bahar Güncellemesi’nin bir son olacağını ve artık oyunu geliştirmeye devam etmeyeceğini açıkladı. Geçtiğimiz mart ayında Echtra Games, yepyeni bir RPG oyunu yapmak üzere Farmville yayıncısı Zynga tarafından satın alındı. Echtra, oyunu Perfect World’e teslim etmeden önce iyi bir konumda olduğundan emin olmak istediğini söyledi.

Echtra Games, FarmVille yayıncısı Zynga tarafından satın alındı

Echtra CEO’su Max Schaefer son yama notlarında: “Büyük olasılıkla duymuşsunuzdur, 2 Mart tarihinde Zynga tarafından satın alındık. Bu geçişin sonucunda, sopayı Perfect World’deki ortaklarımıza devretmek durumundayız. Torchlight III ile geçirdiğimiz zamandan kesinlikle keyif aldık.” dedi.

Echtra Games x Torchlight IIII

Torchlight 3, oynaması ücretsiz bir MMO olan Torchlight Frontiers olarak hayata başladı. Ancak oyunun kapalı alfa süreci sırasında, F2P öğelerine karşı olumsuz geri bildirimlerden dolayı geliştirmenin ortasında daha geleneksel bir premium modele geri döndü.

Geçen yılın ekim ayında, çoğunlukla sert eleştirilerle piyasaya sürüldü ve eleştirilerin çoğu ise Torchlight 3’ün premium bir oyun haline getirildikten sonra bile oynaması ücretsiz bir MMO gibi hissettirdiği ile alakalıydı.

O zamandan beri, sayısız güncelleme Torchlight 3’ü ortaya çıkardı. Böylece gerçek bir aksiyon RPG’si olarak seleflerine uygun şekilde rakip olabilir. Hatta Nintendo Switch’te de piyasaya sürüldü.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun artık Echta tarafından geliştirilmeyeceği ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Genshin Impact
Genshin Impact’in PlayStation 5 sürümü çok yakında