Far Cry 6, eski konsollardan ümidi kesmiyor

Oyun, Xbox One ve PlayStation 4'te de oldukça performanslı çalışacak.

Ubisoft Toronto, 7 Ekim’de piyasaya sürülecek Far Cry 6‘nın her platformda, planlandığı gibi çalıştığından emin olmak istediğini açıkladı. Stüdyo, Cyberpunk 2077’nin yaptığı hataların önüne geçmeyi planladığından eski nesil konsollara, yeni nesiller kadar önem verecek.

Baş oyun tasarımcısı David Grivel, yaptığı bir görüşmede ekibin yeni nesil konsollar kadar, PS4 ve Xbox One gibi eski nesil konsolları da terk etmemeye kararlı olduğunu anlattı. Oyunun şu an her iki konsolda da performanslı şekilde çalıştığını ve sürekli olarak testlerin yapıldığını belirtti.

Far Cry 6

Far Cry 6, Xbox One ve PS4’te de performanslı şekilde çalışacak

Ayrıca Grivel, konsol sahiplerinin Far Cry 6‘yı satın alıp almama konusunda tereddüte düşmemeleri için oyunun eski nesil konsollardaki performansının sergilenme planlarının da bulunduğunu söyledi:

“Yeni nesil konsollar hakkında söyleyebileceğim tek şey, oyunu 60 FPS ve 4K gibi özelliklerle beraber çalıştırmaya izin vermeleri. Ve bu gerçekten harika. Bazı kitler üzerinde deneme yapıyorum ve oyun kesinlikle yeni nesil konsollarda harika çalışıyor.

Ama bu, önceki nesil konsolların hiçbir şekilde terk edileceği anlamına gelmiyor. Bu konuda ekip olarak çok dikkatliyiz. Hem eski nesil hem de yeni nesil ve hatta; PC, Stadia ve Luna gibi diğer platformlar üzerinde de çalışmaya kararlıyız.”

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, yayımlanan fragman ve oyunun eski nesil konsollarda da rahatlıkla çalışacağı hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
0219 TR-oyunpat
Black Desert Türkiye & MENA’da Lahn sınıfı için aktarım güncellemesi