Gamepower Saber RGB İncelemesi

F/P Ustası, Full RGB Mekanik Klavye

Son güncelleme:

Bir ekipman alacağımızda; bu ekipmanın Fiyat Performans ürünü olması artık çoğu oyuncu için oldukça önemli. Uygun fiyatlı olup, üst sekment ekipmanların performansı ile neredeyse aynı performans sağlayan ürünler, yeni oyuncuların dikkatini çekiyor.

Bugün bahsedeceğimiz, fiyat performans ürünlerinin zirvesi denilebilecek düzeyde olan Gamepower Saber RGB; hem full RGB olma özelliği ile hem de şık tasarımı ile piyasaya damga vurdu. Çerçevelerine kadar RGB olan gerçek mekanik klavyeyi gelin hep birlikte inceleyelim.

Gamepower Saber RGB

Tasarım

Her şeyden önce klavye oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip. Yüzeyin tamamını kaplayan tuş dizilimi ile ekstra logo ve multimedya tuşları için alan ayrılmamış. Gamepower, multimedya tuşlarını ise yine mekanik şekilde numerik tuşların hemen üst kısmına yerleştirmiş. Multimedya tuşları ile birlikte caps lock, num lock tuşlarının geri bildirim ışıkları için ayrı bir aydınlatma yaratmaya ihtiyaç duymamış. Üzerine tıkladığınızda eğer aktif durumda ise rengi değişiyor ve aktif olup olmadığını rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Bu sayede ise gayet sade ve minimalist bir görünüm elde etmeyi oldukça başarmış. Klavyeye genel olarak baktığımızda RGB ile aydınlatılmış şeffaf çerçeve ve alt kısım oldukça dikkat çekiyor. Tuş aydınlatmaları ile uyumlu, ayarlanabilir RGB çerçeve siz oyun oynarken elinizin altında görsel zevk yaratıyor. Klavyenin tüm aydınlatmalarını yazılıma ihtiyaç duymadan, FN+Del, Home, PageUp, End tuşlar ile yönünü değiştirebiliyor, 20’den fazla efekti deneyimleyebiliyor ve farklı renkler ekleyebiliyorsunuz. Tabii ki klavyemize ait bir yazılım bulunduğunu söylemeyi de unutmayalım. Klavyenin yüzeyi ise tamamiyle aliminyum çerçeve ile kaplanmış ve hemen üstünde tamamiyle Türkçe harfler içeren tuşlar bulunuyor. Dikkat çekmek istediğimiz şey ise; tuşların tamamiyle fabrikadan Türkçe karakterler ile çıkması. Yani diğer mekanik klavyeler gibi sonradan baskı değil, aydınlatması bulunan orjinal Türkçe tuşlar bulunuyor. Klavyemiz, 1.8 metre uzunluğunda örgü yapılı bir kabloya sahip. Tabii ki bu kablonun ucunda ise USB 2.0 altın uçlu bir USB girişi bulunuyor.

Gamepower Saber RGB

Teknik

Şık ve sade tuş diziliminin altına baktığımızda; bizi Outemu’nun mavi switchleri karşılıyor. Çoğu büyük markaların kullandığı switch, fiyat performans kralı Gamepower Saber’in içerisinde de bulunuyor. Mavi switchlerin biraz fazla ses çıkardığını biliyoruz. Ama Outemu switchler, diğer markalara nazaran oldukça iyi iş çıkartıyor ve uzun ömürlü oluyor. Tabii ki en güzel özelliği ise uzun kullanımlarda kullanıcıyı yormaması. Sürekli oyun oynayan ve tüm gün bilgisayar başında oturan oyuncu dostlarımız için ise gayet güzel bir fırsat denilebilir. Klavye, yalnızca mavi switch seçenekleri ile piyasaya sunuldu. Ama bu, önümüzdeki zamanlarda yeni switch seçeneklerinin eklenmeyeceği anlamına gelmez tabii ki. Klavyenin tuş ömrü ise 50 milyon olarak belirtilmiş.

 

Sonuç

Klavye hem tasarımı, hem mekaniği ile kendini gayet güzel bir şekilde ispatlıyor diyebiliriz. Oldukça minimalist ve ele oturacak bir tasarıma sahip. Özellikle multimedya tuşlarına ve geri bildirim ışıklarını, tuş dizilimlerinin içerisinde barındırması oldukça şık bir görünüm katmış. Yalnızca mavi switch seçeneğini barındırması haricinde klavyenin herhangi bir kötü özelliği bulunmuyor. RGB ve Mekanik tutkunları için fiyat performans ürünleri kategorisinde zirvede duruyor. Gamepower’ın oyunculara yönelik ürünlerini zaten oldukça beğeniyoruz. Şu an klavyemizin internet üzerindeki fiyat aralığı 250-300₺ arasında. Ülkemizde doların durumuna baktığımızda oldukça uygun bir fiyata sahip. Sizler için aşağıda bazı alışveriş siteleri belirttik, siz de ürünü buralardan satın alabilirsiniz.

Adekstore üzerinden satın almak için
İncehesap üzerinden satın almak için

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
thumb 1920 1072679-oyunpat
VALORANT 2.06 yama notları