Rampage Pulsar RGB İncelemesi

F/P Kralı RGB Kulaklık PULSAR

Son güncelleme:

Artık devir değişti oyuncular hem uygun fiyatlı hemde performars  olarak yüksek ekipmanlar istiyor, bu kulakık bütün bu beklentileri karşılayarak kendinden de bazı şeyler ekliyor. Rampage Pulsar 7.1 olan kulaklığımız rakiplerinden hem fiyat olarak hem de performans olarak öne geçiyor. Hemen bu kulaklığımızı tanıyalım.

TASARIM

Tasarımda bizi çok güzel RGB ışıklandırmalar karşılıyor, fakat bu ışıklandırmalar Full RGB değıl fakat yinede güzel bir görüntü sağlıyor. Tasarımda dikkat çeken şeylerden biride mikrofon oluyor, tasarım olarak kısa ve öz bir şekil kullanılmış demir oynar başlık olan mikrofonun etrafına koruyucu plastik sarılmış bu güzel bir detay ve ucundaki led ışık sayesinde mikrofonumuzu açık olup olmadığını görebiliyoruz, peki nasıl mikrofonumuzu açıp kapatıyoruz; kulaklığımızın uzun kablosunda  bizi bir kumanda karşılıyor bu kumanda sayesinde çoğu işimizi daha rahat yapabiliyoruz. Tasarımda önemli noktalardan biride kafa bandıdır, kafa bandımızda esnek ve rahat bir ped karşılıyor bizi. Rampage her zaman ki gibi rahat ve kullanışlı bir ped yapmaya özen göstermiş. Oldukça rahat olduğunu söyleyebilirim. Ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve kulaküstü  pedleri ve kafa bandı ciddi anlamda çok rahat. Ürünün fiyat aralığına baktığımızda; bu fiyata başka ürünler de satın alabilirsiniz. Lakin Rampage Pulsar RGB ile aynı performansı alamayabilirsiniz. Giriş birimi olarak USB karşımıza çıkıyor bu kulaklıkta aslında bu ayrıntı çok önemli çünkü hem mikrofonu hem de  sesi kontrol edebiliyorsunuz ve tek bir giriş fakat eksi yönü olarak eğer bilgisiyarınızda çok fazla USB girişi bulunmuyorsa, bu eksi yön ve telefonlara takıp müzik dinlemek için kullanamıyorsunuz. Tasarım konusunda başka eklenecek bir şey yok geçelim teknik özelliklerine.

Rampage Pulsar RGB

TEKNİK

Öncelikle bir kulaklık oyuncular için üretildiyse en önemli noktalardan birisi 7.1 ses özelliğidir. Nedir bu 7.1? 7.1 aslında oyuncuların hayatını kolaylaştıran hatta hayatını kurtaran bir özelliktir. Bu özellik; hangi sesin, ne taraftan geldiğini anlamanızda büyük kolaylık sağlar. Kısaca anlatırsak; bir FPS oyununda düşmanın nerden  geldiğini bizim daha iyi duymamızı sağlıyor. Bu sayede oyuncular daha rahat  ”ses kasabiliyorlar”. Gürültü önleme teknolojisi sayesinde dış seslerden kurtularak daha iyi bir deneyim sunuyor. Zaten kulaklık alırken dikkat edilmesi gereken çok az konu vardır; konfor, ses kalitesi, ve mikrofon ses kalitesi gibi şeyler bu F/P kulaklığı bize bunları sunuyor. Ses kalitesinide  50mm güçlü hoparlöründen zaten anlıyoruz. Ve kablosunda bulunan kumanda bu gerçekten çok önemli ses açma ses kısma gibi tuşların yanı sıra  7.1 özelliğini açmaya yarıyan 3D tuşu, mikrofonu açmaya yarayan mikrofon tuşu ve ayrıca bu kulaklıkta bulunan bence en iyi özelliklerden biri olan; bass özelliğini açmaya yarıyan V tuşu.

 

4-oyunpat

SONUÇ

Fiyat aralığına bakacak olursak, rakiplerine göre oldukça fazla özellik ve performans sağlıyor diyebilirim. Özellikle 150-200₺ fiyat aralığında bir kulaklıkta 7.1 ses kalitesi bulunması oldukça güzel bir özellik. RGB aydınlatmaları ise oldukça ihtişamlı ve dikkat çekici. Ekipman piyasasına genel bir göz attığımızda; Fiyat Performans ürünlerinin arasına katılabilecek bir ekipman diyebilirim. FPS oyunları oynayan oyuncu arkadaşlarımız için kesinlikle önerebileceğimiz bir kulaklık.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Fortnite Diamond Hanz
Fortnite bu sene de 1 Nisan’ı atlamadı