Google I/O 2021 tarihi belli oldu

Son güncelleme:

Google tarafından yazılım geliştiricileri için düzenlenen bir toplantı olan Google I/O’nun bu yılki tarihi belli oldu.

Google I/O

Google I/O 2021 ne zaman?

Google I/O, bir Android hayranının teknoloji takvimindeki en önemli noktalardan biri olmuştur. Geçen yıl geliştirici konferansı, COVID-19 salgını nedeniyle söz konusu programın dışında kaldı. Çevrimiçi düzenlenmesi için çok az süre olan Google I/O 2020 ne yazık ki yapılamadı.

Bu yıl yüz yüze bir konferans için halen normal şartlar sağlanamıyorken Google, çevrimiçi bir etkinlik için hazır olduğunu belirtti. Geleneksel olarak yapılan Google I/O, her zamanki gibi tamamen ücretsiz olarak yayımlanacak. Google, etkinlik tarihini eski moda delikli kart bulmacası üzerinden yayıöladı. Eğer uğraşmak istemezseniz etkinlik 18, 19, 20 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Google I/O 2021

Google I/O 2021’in uzaktan ve ücretsiz olması durumu, seyahat edemeyenler ve biletlere gücü yetmeyen Android ve Chrome geliştiricileri için bir şey değiştirmeyecek. Çünkü etkinlik zaten kaydediliyor ve yayımlanıyordu. Öyle olsa bile herkesin eşit imkanlara sahip olması güzel olabilir.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Peki siz Google’ın yazılım sektörü için yaptığı toplantı I/O hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Steam
Steam yıl sonuna kadar konsollara gelebilir