Microsoft, yeni bir Windows Mağazası planlıyor olabilir

Geliştiricilere müjdeli haberler var.

Microsoft‘un, kullanıcılar tarafından pek sevilmeyen Windows Mağazası‘nın yerini alacak yeni bir Windows 10 mağazası üzerinde çalıştığı söyleniyor. Amacının ise modern ve akıcı bir kullanıcı arayüzü sunmak ve politikalara bazı değişiklikler getirmek olduğu iddia ediliyor.

Microsoft, yeni mağazası ile neler vaat ediyor?

Yapılacak ana değişikliklerden birisi ise geliştiricilerin, programlarını MSIX formatına dönüştürmek zorunda kalmadan, Win32 uygulamaları olarak göndermelerine izin vermektir.

Bu da, kullanıcıların oyunların yüklendiği klasörlere daha kolay bir şekilde erişebileceği ve bunları değiştirebileceği anlamına geliyor. Yani Game Pass for PC’nin yönetilmesinin daha basit bir hale geleceğini ve modların kurulumunun kolaylaşacağını söyleyebiliriz.

Microsoft

Diğer bir büyük değişiklik ise, geliştiriciler artık şirketin uygulama içi ticaret kanallarını kullanmak yerine kendi içerik dağıtım ağlarında yazılımlarını barındırabilecekler. Hatta Windows Central, Microsoft’un kendi uygulama içi ticaret kanallarından yararlanan uygulama geliştiricilerinden kesinti yapmayacağını söylüyor.

Apple’ın, App Store ile ilgili antitrust endişeleri nedeniyle ABD Senatosu ile yüzleşmek üzere olduğu ve konuyla ilgili Epic ile yargılanacağı için bu söylentinin ortaya çıkması ilginç. Epic, geliştiricilerin kendi ödeme işlemlerini gerçekleştirmelerine izin verilmesini talep ediyor. Eğer bu gerçekten Microsoft’un planı ise, Epic’in bunu gündeme getirdiğini bile duyabiliriz.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Microsoft hakkındaki ilginç söylenti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Final Fantasy 7 The First Soldier
Final Fantasy 7 The First Soldier kayıtları açıldı