NieR Replicant Grimoire Noir Boss rehberi

NieR Replicant‘ın ana hikayesini oynarken, her biri kendine has yeteneklere ve zorluğa sahip olan birçok boss ile karşılaşacaksınız. Bu rehberde, NieR Replicant’ta The Village Epilogue’un ilk bölümünde karşılaşacağınız Grimoire Noir‘ı nasıl yeneceğinizi açıklayacağız.

NieR Replicant Grimoire Noir ne zaman ortaya çıkıyor?

NieR Replicant’ta Grimoire Noir ile toplamda iki kez karşılaşacaksınız. İlk karşılaşma The Village Epilogue Part 1 sırasında yaşanacak. Jack of Hearts‘ü yendikten sonra Shadowlord ve Grimoire Noir ortaya çıkacak.

Shadowlord’un kollarında Yonah olacak. Grimoire Noir, Kaine’nin sesi konuşmayı bölmeden önce Grimoire Weiss’i bir araya gelmeye ikna etmeye çalışacak. Grimoire Weiss, arkadaşlarını olan bağlılığını sürdürür. Ara sahne sona erecek ve ardından Grimoire Noir ile savaşmanız gerekecek.

İkinci karşılaşma, Shadowlord’s Castle’da Shadowlord ile son dövüş sırasında olacak.

Nier Replicant Grimoire Noir Boss-oyunpat

Grimoire Noir yetenekleri

Grimoire Noir, oldukça farklı ve değişik saldırılara sahip olan bir boss. İlki, hedefe hasar vermek için çağırdığı Floating Pages.

Ayrıca Grimoire Noir’ı koruyabilme özelliğine de sahiptirler ve düşmana büyülü küreler fırlatabilirler. Yoldan çekilerek bu saldırıdan kaçın. Kaçmak yerine, silahlarınızla engelleyebilir veya yok edebilirsiniz.

Yeteneklerinden bir diğeri de onu saldırılardan koruyan bir bariyer oluşturabilmesidir. Bu bariyeri silahlarınızı kullanarak yok edebilirsiniz. Bariyer kırıldığında ise hasara karşı savunmasız kalacaktır.

Son yeteneği ise, size doğru yaklaşabildiği Straight Charge. Bu saldırıyı atlatmak için yoldan çekilin.

Nier Replicant Grimoire Noir Boss 1-oyunpat

Grimoire Noir nasıl yenilir?

Savaşın başında Grimoire Noir ile birlikte bazı gölgeler görünecek. Grimoire Weiss, savaşın başında büyü yeteneklerini kaybedecek ve savaşınız ilerlediğinde tekrar kazanacak.

Önce tüm gölgeleri yok edin ve ardından Grimoire Noir’a odaklanın. Grimoire Noir, sayfalarını istediği gibi kullanabilir. Çevrilen her sayfa, büyülü kürelerin size doğru gelmesi demektir. Ayrıca hücum saldırıları gerçekleştirebilir ve bir savunma bariyeri kullanarak saldırılarınızı savuşturabilir.

Grimoire Noir’ı yenmek için savaşın başında yakın dövüş saldırılarını kullanın. Noir’a hasar verdiğinizde, saldırı göstergeleri görünecektir. Büyülerinize erişmek için saldırı göstergelerini yok edin. Şimdi, canını düşürmek için büyünüzü kullanın.

Grimoire Noir’a karşı yakın dövüş ve büyü saldırıları kombinasyonunu ardı ardına kullanmaya devam edin ve mücadeleyi kazanmak için saldırı göstergelerini yok edin.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için Oyunpat ile kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Sony
Sony, mağazadan PS3, PS Vita ve PSP vitrinlerini kaldırıyor