NieR Replicant Roc Boss rehberi

NieR Replicant‘ın ana hikayesini oynarken, her biri kendine has yeteneklere ve zorluğa sahip olan birçok boss ile karşılaşacaksınız. Bu rehberde, NieR Replicant’ta Roc‘u nasıl yeneceğinizi açıklayacağız.

NieR Replicant Roc nerede bulunur?

Roc, NieR Replicant’ın değişik bosslarından biri. Temelde Roc, onunla savaşacağınız yer olan Deser Facade’deki kurt ininin lideri.

Aşağıda, Roc’un yeteneklerini, davranışlarını ve onu yenmek için kullanmanız gereken stratejiyi ayrıntılı olarak açıkladık.

Roc yetenekleri

  • Crescent Waves : Roc havaya atlar ve size doğru hilal şeklinde enerji dalgaları fırlatır.
  • Spinning Attack : Roc havaya atlar ve dönerken hedefe hücum eder.
  • Forward Attack (yalnızca ikinci karşılaşma): Roc size doğru hücuma geçer.
Nier Replicant Roc Boss-oyunpat

İlk karşılaşma stratejisi

Roc ile olan ilk savaşınızda, onunla Facade’de karşılaşacaksınız. Ona bir sürü kurt eşlik ediyor olacak. Öyleyse, etrafındaki tüm kurtları öldürerek başlayın.

Diğer tüm kurtları yok ettikten sonra, Roc’a odaklanma vaktiniz geldi. Crescent Waves veya Spinning Attack saldırıları tarafından hasar yememek için, Roc’un havaya zıpladığını gördüğünüzde koşun veya uzaklaşın.

Yere iner inmez ona doğru koşun ve güçlü darbeler indirin. Roc, oldukça yüksek dirence sahip olduğundan hücumunuzda büyü kullanmaktan kaçının. Roc’un canı neredeyse yarı yarıya düştüğünde ise bir ara sahne girecek ve savaş sona erecek.

NieR Replicant

İkinci karşılaşma stratejisi

Roc ile olan ikinci ve son karşılaşmanız için ilk adım, ilk karşılaşmadakiyle aynı. Roc’a odaklanmadan önce etrafındaki tüm kurtları ortadan kaldırmak için büyü kullanın.

Bu sefer Roc daha güçlü bir hale bürünecek. Spinning Attack yeteneğini daha sık kullandığını fark edeceksiniz. Bunu genellikle savaş alanının ortasındaki tümseğe atladığında yapacaktır.

Öyleyse, kenara kaçmak veya koşmak için hazır olmalısınız. Ayrıca kaçarak veya yana doğru hareket ederek Forward Attack saldırısından kaçınabilirsiniz.

Bu savaşı hızlı şekilde bitirmenin yolu basit. Roc ne zaman isabet kaçırsa, ona doğru koşun. Ona Dark Blast ve yakın dövüş silahıyla saldırın.

Saldırı göstergesi gelene kadar bunu yapmaya devam edin. Zaferinizin ödülü olarak Loyal Cerberus Key kazanacaksınız.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için Oyunpat ile kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Biomutant
Biomutant, 55.000 oyuncu ile Steam’de çıkışını yaptı