NieR Replicant Hook Boss rehberi

NieR Replicant‘ın ana hikayesini oynarken, her biri kendine has yeteneklere ve zorluğa sahip olan birçok boss ile karşılaşacaksınız. Bu rehberde, NieR Replicant’ta Aerie’de karşılaşacağınız Hook‘u nasıl yeneceğinizi açıklayacağız.

NieR Replicant Hook Boss nasıl yenilir?

Hook, Kaine savaşından kısa bir süre sonra NieR Replicant’ta karşılaşacağınız 3. boss. Aslında Hook, Aerie’de iki kez karşılaşacağınız düşünüldüğünde oldukça sıra dışı sayılabilir. Aşağıda, Hook’un yeteneklerini, davranışlarını ve onu yenmek için izlemeniz gereken stratejiyi sizler için derledik.

Nier Replicant Hook Boss 2-oyunpat

Hook Boss yetenekleri

  • Leg/Arm Stomp: Bacağını veya kolunu kaldırarak ve yere vurarak yıkıcı bir şok dalgası yaratır.
  • Multi-Leg / Arm Stomp: İlk saldırıya benzer bir saldırıdır. Tek farkı, Hook’un bu saldırıyı birden fazla kez tekrarlaması ve ardışık şok dalgalarına neden olmasıdır.
  • Mouth Projectile: Ağzından çok sayıda küre fırlatır.
  • Extended Mouth Projectile: Önceki saldırıya benzer, ancak bu sefer birden fazla küreyi daha uzun süre fırlatır.
  • Shades’ Summoning: Savaş alanında küre şeklinde gölgeler çağırır.
  • Tail Strike (yalnızca ikinci karşılaşma): Önündeki hedefe kuyruğuyla vurur.
  • Ram (yalnızca ikinci karşılaşma): İleri adım atar ve hedefi öne doğru vurur.

İlk karşılaşma stratejisi

NieR Replicant‘ta Hook ile ilk karşılaşmanız sırasında, yalnızca birkaç saldırıya karşı dikkatli olmanız ve onlardan kaçınmanız yeterlidir. Leg/Arm Stomp saldırısı için, Hook’un bacağını veya kolunu kaldırdığını görür görmez atlamaya hazırlanın. Mouth Projectile için, sadece kaçarak atlatmanız gerekiyor.

Çağrılan gölgeler söz konusu olduğunda, bunlar gerçek bir baş belası. Bu nedenle, ne zaman çağrılırlarsa, odağınızı tekrardan Hook’a vermeden önce bunları çabucak yok etmelisiniz.

Yukarıda belirtilen her şeyi akılda tutarak, silahınızı veya Dark Blast’i kullanarak Hook’a hücum edin. Saldırı göstergesi görünene kadar koluna saldırmaya devam edin. Şimdi, Hook uçurumun kenarına tırmanacak, ağzından küreler fırlatacak ve gölgeler çağıracak.

Gölgeleri aradan çıkardıktan sonra Hook’a gidin. Daha sonra diğer koluna daha önce olduğu gibi saldırı göstergesi görünene kadar saldırarak, kolunu yok edin.

Daha sonra, Hook’un hareketleri birden bire daha güçlü bir hale gelecek ve ardı ardına saldırılar yapmaya başlayacak.

Burada panik yapmanıza gerek yok. Hook’a vurmaya devam edin ve saldırı göstergesi başında göründüğünde, onu yenmek için tüm gücünüzü ona yoğunlaştırın. Hook’a karşı ilk karşılaşmada elde ettiğiniz zafer size Dark Hand kazandıracak.

Nier Replicant Hook Boss 3-oyunpat

İkinci karşılaşma stratejisi

Hook’un saldırı seti her iki karşılaşmada da hemen hemen aynı kalacak. İkinci karşılaşmada sadece Tail Strike ve Ram saldırıları ekleniyor. Tail Strike‘dan kaçınmak için yana doğru koşmanız, Ram saldırısından kaçınmak içinse Hook’un arkasına kaçmanız gerekiyor.

İlk önce, bir bacak vuruşu yaptığında zıplamaya hazırlanırken Hook’un bacağına vurun. Saldırı göstergesi görünene kadar vurmaya devam edin. Gerçekleştiğinde, Dark Hand‘i kullanın.

Bunu yaptıktan sonra bir ara sahne girecek. Ara sahneden sonra, gölgeleri yok ederken işaretli konuma doğru ilerleyin. Hedefe vardığınızda, ikinci karşılaşma başlıyor demektir. Burada Kaine ile tanışacak ve Hook ile bir kez daha karşılaşacaksınız.

Bu sefer, Dark Lance kullanarak Hook’un kuyruğuna saldırın. Odak noktanızı Hook’un kuyruğunda tutun ve şimdilik çağırdığı gölgeleri görmezden gelin.

Saldırı göstergesi göründüğünde, hem Dark Lance hem de Dark Blast‘i kullanın. Sonuç olarak, kuyruk yere düşecek. Kuyruğu yok etmek için bir yakın dövüş silahı kullanabilirsiniz. Kuyruğu yok olan Hook, kaçmaya çalışacak ve onu kovalamanız gerekecek. Bu nedenle, kutularla birlikte depo platformuna doğru kuzeye gidin.

Solunuza gidin ve Şifalı Bitki ile Gübre almak için kutuları sökün. Bundan sonra, başka bir ara sahne tetiklenecek. Öndeki gölgeleri ortadan kaldırın.

Ara sahne bittiğinde, önünüzdeki gölgeleri temizlemeye devam ederek batı yönünde devam edin. Sonra depodan çıkın ve güneybatıya ilerleyin. Hook’u dairesel bir platformda bulacaksınız.

Nier Replicant Hook Boss 4-oyunpat

Yine bacaklarından birine saldırın. Ancak, bu sefer sihir veya yakın dövüş silahlarını kullanın. Saldırı göstergesi göründüğünde, yapmanız gerekeni biliyorsunuz.

Bacaklarından biri yok edildiğinde, Hook öfkelenecek. Platformun kenarına yakın durarak kolayca kaçınabileceğiniz yeni bir hücum saldırısı kullanacak.

Hook ayrıca çok daha fazla gölge çağıracak. Yine de diğer bacağına odaklanın. Saldırı göstergesi kafasında belirdiği anda, onu yok etmek için her şeyi yapın. Ödül olarak Dark Phantasm alacaksınız.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için Oyunpat ile kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Biomutant
Biomutant oynanış süresi belli oldu