Jeff Kaplan, Blizzard’dan ayrıldı

19 yıllık serüvenin sonuna geldik.

Son güncelleme:

Blizzard Entertainment‘ın üst kademe çalışanlarından olan ve pek çok hayran tarafından Papa Jeff olarak tanınan Overwatch oyun yönetmeni Jeff Kaplan‘ın şirketten ayrıldığı açıklandı.

Jeff Kaplan

Kaplan veda mesajında, “Böylesine tutkulu bir kitle için yeni evrenler ve kahramanlar yaratma fırsatına sahip olmak ömür boyu unutmayacağım büyük bir onurdu. Blizzard’da oyunlarımızı destekleyen herkese, oyun ekibimize ve oyuncularımıza en içten dileklerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Jeff Kaplan kimdir?

Kaplan 19 yıl boyunca Blizzard’da çalıştı. Overwatch’dan önce World of Warcraft ve çeşitli oyunlarda DLC ve oyun genişletmelerinde tasarımcı ve yönetmen olarak çalışıyordu. Ancak herkes onu düzenli yapılan topluluk güncelleme videolarında Overwatch’un yüzü olarak tanıdı.

Kaplan’ın Overwatch’daki rolünü yönetmen yardımcısı Aaron Keller üstelenecek.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Papa Jeff’in Blizzard’dan ayrılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Overwatch 2
Overwatch 2, PvP modu takım sisteminde değişikliğe gitti