PAX East 2021 iptal edildi

Son güncelleme:

PAX organizatörleri ReedPop ve Penny Arcade, bu yıl gerçekleşecek olan PAX East 2021’in iptal edildiğini duyurdu.

Pax East Oyunpat-oyunpat

PAX East 2021 neden iptal edildi?

Şirketler yaptığı açıklamada: “Hala etkisini sürdüren virüs sebebiyle, ReedPop ve Penny Arcade bu yıl PAX East’i gerçekleştirmeyecek.” dedi.

PAX West ve PAX Unplugged ne zaman gerçekleşecek?

Alternatif olarak, başka bir PAX Online kongresi 15-18 Temmuz’da yapılacak ve yakın bir zamanda ise bir Indie Showcase gerçekleştirilecek. ReedPop, daha fazla ayrıntının çok yakında açıklanacağının sözünü verdi.

Açıklamada ise: “Canlı bir PAX fuarı ile, ancak gösterinin herkes için güvenli olacağından emin olduğumuzda ilerleyeceğiz.” deniyor. Hem ReedPop hem de Penny Arcade, PAX West ve PAX Unplugged’ı sırasıyla 3-6 Eylül ve 10-12 Aralık tarihlerinde canlı etkinlik olarak sunmalarının yeterince güvenli olacağı konusunda ise “ihtiyatlı iyimser” olduğunu belirtiyor.

Karantina önlemleri ve aşılama planları dünya çapında devam ediyor olsa da, birçok video oyunu etkinliğinin 2021’de tekrar iptal edilmesi veya en azından dijital alana taşınması oldukça normal karşılanabilecek bir durum. ESA, E3 2021’in bu yıl dijital bir etkinlik olacağını zaten doğruladı.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat’la kalın!

PAX East 2021’in iptal olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Company of Heroes
Company of Heroes: Opposing Fronts, Android ve iOS’ta yayımlandı