Rust Console Edition ne zaman çıkacak?

Son güncelleme:

2013’te erken erişim ile birlikte Facepunch tarafından piyasaya sürülen çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, 21 Mayıs 2021’de PlayStation 4 ve Xbox One’a resmi olarak geliyor. Duyuru, yeni bir fragman ve konsol ile PC sürümü arasındaki farkları ayrıntılarıyla anlatan bir blog gönderisiyle birlikte yayımlandı.

Konsol Sürümü açıkça PC sürümüne dayanıyor olsa da geliştiriciler, yepyeni bir konsol deneyimi için tasarlandığını ve optimize edildiğini söylüyorlar.

Double Eleven, 2016’dan beri Facepunch ile bahsettiğimiz konsol sürümünü oluşturma fikri hakkında görüşüyordu ve iki firma, oyunun PC’deki beklentilerini karşıladığı için konsol sürümünü yapmaya karar verdiler ve an itibari ile piyasaya sürdüler. Ekip, oyunun konsol sürümünü: “Ekibin en büyük ve en zorlu mücadelesiydi.” olarak tanımlıyor.

Rust

Rust yükleme süresi sorunu çözüldü mü?

Yükleme süreleri de ekip için çok büyük bir sorundu. Ekip ise yükleme sürelerinin prosedürlerini ve ayrıca diğer bilgileri okuyup belleğe açmanın nasıl 45 dakika sürebileceğini açıkladı fakat bu sorun da çözüldü. Birden fazla Unity sahnesinin aynı anda yüklenmesine olanak tanıyan yeni bir ön yükleme sistemi uygulayarak, artık 1 dakika içerisinde yükleyebiliyor.

Ekip, görev konusunda Facepunch‘ın PC sürümüne eklediği görevleri eklemeye karar verdi fakat ekip bunları yetersiz gördü ve yeni görevler eklemeye karar verdiler. Bu da Rust’ın konsol sürümünün, PC sürümünden farklı olarak kendi güncelleme yol haritasını takip edeceği anlamına geliyor.

Rust Console Edition çıkış tarihi

Geliştiriciler, Rust’ın konsol sürümü için Nisan 2021′de beta erişimi, 3 günlük erken erişim ve daha fazlasını içeren bir Deluxe ve Ultimate Edition yayımlayacağını açıkladı.

Konsol sürümünün oynanış videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Rust’ın konsol sürümü hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty: Vanguard
Call of Duty serisinin yeni oyunu hangi zamanda geçecek?