Sades Locust Plus

Son güncelleme:

Yepyeni bir donanım incelemesiyle daha karşı karşıyayız. SADES incelemeleri hız kesmeden devam ediyor! Bu incelememizin konuğu SADES’in oyuncu kulaklığı Locust Plus.

Oyuncu kulaklığı satın almak söz konusu olduğunda, bir kulaklığın hem uzun saatler boyunca rahat bir deneyim sunması hem de bir o kadar işlevsel olması en büyük etkenlerden. Bazı çok oyunculu oyunlar için en önemli unsur ses olduğundan, kulaklık seçiminde oldukça titiz davranılmalıdır. Hal böyle olunca, kulaklık bütçesi de birazcık artıyor ister istemez. Fiyat performans bakımından ne kadar işlevsel olduğunu Revolver oyuncu faresi incelemesinde de bahsettiğimiz gibi, SADES bu konuda sizlere önerdiğimiz firmalardan birisi. Bütçeniz kısıtlı ise, kısıtlı bütçe ile en iyi performansı alabilmek adına SADES’in ürünleri biçilmiş birer kaftan.

SADES’i aslında diğer firmalardan farklı kılan ve öne çıkaran unsur da fiyat performans ürünleri ortaya sunması. 7.1 surround ses sunan Locust Plus oyuncu kulaklığı, oyuncuların vazgeçilmezi olan RGB aydınlatmaya da sahip. Dilerseniz, daha fazla uzatmadan detaylı incelemeye geçelim.

Tasarım

Kulaklığın tasarımından bahsedecek olursak Locust Plus, sade bir tasarıma sahip. Tasarım açısından piyasdaki oyuncu kulaklıklarından çok farklı bir şey sunduğunu söyleyemeyeceğim. Fakat yumuşak deriye sahip bu kulaklıklar, kulaklara elastik süspansiyon bant ile başa tam olarak oturuyor. Kafanıza uygulanacak baskıyı da minimuma indiriyor. Yani, bu fiyattaki ve bu tarzdaki kulaklıklara nazaran sizlere rahat bir deneyim sunmakta.

Locust Plus, siyah ve mavi renklerin öne çıktığı bir oyuncu kulaklığı. Varsayılan aydınlatma modu olarak statik mavi RGB ışığıyla donatılan bu oyuncu kulaklığımızın kablosu gerçekten oldukça uzun. Ayrıca kulaklığın kablosunun malzemesi de size yeterince güven veriyor.RGB’den bahsetmişken, SADES‘in bu oyuncu kulaklığı RGB aydınlatmaya sahip. Kulaklıkta bulunan kontrolcüdeki, ortadaki düğmeye her bastığınızda statik ışıklar sırasıyla yeşil, mavi, indigo, mor, kırmızı ve sarıya dönüşür. Dilerseniz kendiniz kulaklığın statik ışıklarını ayarlayabilirsiniz; dilerseniz de tüm işi kulaklığı bırakır ve RGB’nin tadını çıkarırsınız.

IMG 20190415 200805-oyunpatKulaklığımızın mikrofonundan bahsedecek olursak, mikrofonu kullanmayacağınız zamanlarda mikrofonu saklayabileceğiniz bir bölme bu kulaklıkta bulunmamakta. Kolaylıkla hareket ettirebileceğiniz bu mikrofonu, istediğiniz yönde rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, mikrofon açık olduğu zamanlarda mikrofonun ucunda mavi ışık sürekli olarak açık kalıyor. Mikrofonu kontrolcüden manuel olarak kapattığınızda ise mikrofon ucundaki kısım mavi olarak yanıp sönüyor. Ayrıca kutudan, kulaklık için birde filtre çıkmakta. Böylelikle kulaklıktan alacağınız verim daha da üst düzeye çıkıyor.

IMG 20190415 200815-oyunpatMikrofonu için herhangi bir saklama bölmeye sahip olmayan bu kulaklığımızın ağırlığı 260 gram. Bu ağırlık kutu ile birlikte 800 grama çıkmakta. Ayrıca bu oyuncu kulaklığını ışıksız kullanmak isterseniz, kontrolcüdeki ışık düğmesine basılı tutabilirsiniz. Böylelikle kulaklıktaki ışık sönecektir.

Teknik Özellikler

Megafon çapı 40 mm (NdFeB)
Hassasiyet 1 kHz’de 91 ± 3 dB
Frekans tepkisi 20~20,000 Hz
Empedans  1 kHz’de 32 Ω
Boyut 0 x 1.5 mm
Yönelme Evet
Giriş fişi USB
Kablo uzunluğu  2,2 m
Ağırlık (Kulaklık) 260 g
Ağırlık (Kutu ile) 800 g
Kutu ölçüsü 21.2 x 10.8 x 25.6 cm
Renk Siyah & Mavi tonlarda
RGB Mevcut
Kablo durumu Mevcut

Performans

Teknik açıdan SADES’in oyuncu kulaklığı Locust Plus, bu fiyat segmentinde işinizi bi’ hayli görebilecek bir kulaklık. 7.1 surround ses kalitesi sunan Locust Plus, FPS oyunlarında deneyimlediğim kadarıyla (CS:GO, Battlefield V) kaliteli bir deneyim sunmakta.

IMG 20190415 200951-oyunpatMikrofon performansı ise, deneyimlediğim kadarıyla üst fiyat segmentteki oyuncu kulaklıklarının bir kısmından daha iyi. Mikforonu, kutu içeriğinden çıkan mikrofon filtresi ile kullandığınızda sizlere oldukça kaliteli bir deneyim sunuyor.

Yazılım

SADES’in oyuncu kulaklığı Locust Plus’ın yazılımından söz edecek olursak, kulaklığın mevcut yazılımı bizleri pek tatmin etmedi açıkçası. Yazılımı yine SADES’in resmi internet sitesi üzerinden, buradan Windows sürümünüze göre tek tıkla indirebilirsiniz.

Hatırlayacak olursak, Sades Revolver incelememizde yazılımı öve öve bitirememiştik. Farenin gelişmiş yazılımına kıyasla hem görünüm hem de işlevsel olarak bi’ hayli geride bu yazılım. Görünüm olarak eski yazılımları andıran “SADES Software” adındaki yazılımda, ses düzeyi kontrolünü yapabiliyorsunuz. Yani, evet temel olarak ana sesin ve ön (sağ ve sol olmak üzere) desibel ayarlarını yapılandırabiliyorsunuz. Mikrofonun sesini de yine yazılımdan ayarlayabiliyorsunuz.

Dilerseniz hemen buradan SADES’in resmi internet sitesine göz atabilir ve diğer SADES ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Ekran Alıntısı-oyunpat
Rampage Pulsar RGB İncelemesi